Bayram sonrası siyasetin gündemi  iç tüzük ve OHAL

Bayram sonrası siyasetin gündemi  iç tüzük ve OHAL

Bayram sonrası Meclis'te ve siyasetteki gündem, Meclis iç tüzüğü ve OHAL olacak.

Ramazan Bayramı sonrası siyaset gündeminin ilk maddelerini Meclis iç tüzüğü ve OHAL konuları oluşturacak. Bayram sonrasında Meclis’te ve siyasette İçtüzük değişikliği tartışmaları ve OHAL konuşulacak. Siyasi partiler arasında yapılacak temasların sonucunda İç tüzük konusu da netleşecek. 

OHAL’in süresi 19 Temmuz’da sona eriyor. Anayasanın 120’nci maddesi ile Olağanüstü Hal Kanunu’nun 3’üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendine göre, ülke genelinde devam etmekte olan olağanüstü halin, 19 Nisan’da 3 ay süre ile uzatılması hakkında Bakanlar Kurulunca 17 Nisan 2017 tarihinde alınan Karar, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunun 18 Nisan 2017 tarihli 84’üncü Birleşiminde onaylanmıştı.

TBMM Genel Kurulu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün anlam ve öneminin belirtilmesi amacıyla yapılacak görüşmeler için 15 Temmuz’da saat 13.00’te toplanacak.

Bu toplantıda yapılacak görüşmelerde siyasi parti grubu başkanlarına onar dakika süreyle söz verilecek ve bu birleşimde başka konular görüşülmeyecek. (ANKARA)

Son Düzenlenme Tarihi: 27 Haziran 2017 20:49
www.evrensel.net
ETİKETLER TBMMiç tüzükOHAL