Adalet herkese eşit dağıtılmalıdır

Adalet herkese eşit dağıtılmalıdır

Ford Otosan işçisi, adalet yürüyüşüne dair düşüncelerini yazdı.

Bir Ford Otosan işçisi
Kocaeli

Birçoğumuz farkındayız ya da değiliz; adalet için günlerdir yürüyen insanlar var bu memlekette. FETÖ darbe olayından sonra bu ülkede adaletsiz bir sürü olaylar zinciri birbirini takip etti. Hukukçular, akademisyenler, öğretmenler, askerler... Nerede kendinden olmayan görüşte insan varsa hepsini tek tek içeriye aldı. Adalet kavramı kişiye, zengine, fakire, partiye, makama bakmaz bakmamalıdır. Bu ülkede işçisinden köylüsüne, cahilinden en okumuşuna kadar herkese eşit olarak dağıtılması gerekmektedir. Bu nedenle günlerdir ülkenin daha güzel ve yaşanılabilir bir yer olmasını isteyenler adalet için yürüyorlar. Ben Ford işçisi olarak bu adalet yürüyüşünü destekliyorum. Adaletli bir hukuk devleti hepimiz için gerekli. İşyerinde bu güzel ve anlamlı yürüyüşü önemsiyoruz. Hak edilen adalet duygusunun bir toplumun bireyi olarak tecelli etmesini ve yapılan hukuksuzlukların bir an önce düzeltilerek insanların işlerinin, mevkilerinin ve en önemlisi de özgürlüklerinin geri verilmesini talep ediyoruz. Tıpkı adalet için yürüyen o değerli insanlar gibi. Bu yürüyüşe işçiler olarak destek veriyoruz. Adalet yürüyüşüne herkes destek vermeli, toplumda ses getirmelidir. Adalet hepimizin vazgeçilmezi olmalıdır. Bu sese, ses olalım. Bu hukuksuzluğa kulaklarımızı kapatmamalı destek vermeliyiz. Hep beraber yarınların daha güzel ve adaletli olması için... Adalet yürüyüşüne katılan tüm değerli insanlara Ford Otosan’dan selamlar. Kalbimiz sizlerle.

www.evrensel.net
ETİKETLER Ford Otosan

2 yorum yapılmış

  1. Murat Aygen 3 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    “Bavulcu” diye hatırlıyor olduğumuz Mehmet BARANSU (o da “gazeteci” sayılıyor) hapse atıldığında kimse adalet-madalet istememişti.

  2. Mustafa karaca 3 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Önce allahtan korkmali sonrada vicdandan utanmali ve peşinden gittiğin adamın dürüstlüğüne bakmalı yalancı karaktersiz olanların peşine düşmemeli ortaya yalanlar atıp halkın arkasına saklanipta neler olacak seyredelim diye bakanların peşine düşürmez neden kendi bakanının tel faturası aşırı geldiğinde utanipta adalet yürüyüşü yapmadılar gezide dükkanlar yakılıp sıkıldığında devlet araç ları takıldığında taksimin göbeğinde türk bayrağı yakilipta apo bayrakları dikildigin de bu adaletciler neredeydi ben bir vatandaşım bakıyorum izliyorum ve seyrediyorum ve özgür ce kararı mi veriyorum ne israil den rüşvet nede akp den bir rüşvet alıyorum hiçbir kısıtlama veya hiç bir zorlama olmadan oyunu istediği me veriyorum bu başka ni ben seçtim biz seçtik türk halkı seçti buna saygı duyacaksınız bu adaletciler değil miydi ülke me darbe yapmaya calisipta 251 kişiyi alkislatan ve şimdi de utanmadan adaletten bahsediyorsunuz allahtan korkmaz kuldan utanmazlar bu yazıyı yazmanız bile sizin nasıl bir zihniyette olduğunuzu gösteriyor akp okadar kötü ki kurulduğundan beri başta chp artı hdp ankara daki patlama sonucunda ne diyordu selo ve chp li vekil ankara yi iyi salladik birlikte salamaya devam edicez demi yoksa siz bunu da mı duyup görmediniz artık halk uyandı bastayiz ve başta kalicaz siz ve sizin gibi zihniyetler inat ne diyor adalet yürüyüşün 'deki ve ki ne olursa olsun akp düşecek demi

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.