27 Haziran 2017 03:30

CNN, Rusya haberlerini özel denetleme kararı aldı

ABD merkezli CNN, Rusya'ya dair haberler üzerindeki denetimi artıracak.

Paylaş

CNN televizyonunun yöneticileri Rusya’yla ilgili haberler üzerindeki denetimlerini artırma kararı aldı. Sputnik’in BuzzFeed’den aktardığına göre, CNN Money’nin genel yayın yönetmeni Rich Barbieri editörlerine gönderdiği bir mektupta şu ifadeleri kullandı: “Kimse, benim ve (CNN’in video haber bölümünün yöneticilerinden biri olan) Jason’ın (Farkas) onayı olmadan Rusya’yla ilgili haberleri yayınlamamalı. Bu hem sosyal medya hem video haberler hem de editör makaleleri için geçerli. Hiçbir istisna uygulanmayacak.”

Barbieri’nin söz konusu kararı, CNN’in, ABD Başkanı Donald Trump’ın ekibinde yer alan ekonomist Anthony Scaramucci’nin, Rusya Doğrudan Yatırım Fonu yetkilileriyle bağlantıları olduğu iddiasının yer aldığı bir yazı yayınlamasının ardından geldi.

Yazıda, Scaramucci’nin Rusya Doğrudan Yatırım Fonu yetkilileriyle Moskova’ya yönelik yaptırımların iptal edilmesini tartıştığı iddia ediliyordu.?Daha sonra yazı ‘editoryal standartlarına uymadığı için’ CNN’in sitesinden kaldırılmış ve televizyonun yöneticileri Scaramucci’den özür dilemişti. Scaramucci de Twitter hesabından yaptığı bir açıklamada CNN’in özrünü kabul ettiğini söylemişti. (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Türkiye'de 30 milyon kişi dijital oyun oynuyor

SONRAKİ HABER

Müze giriş ücretlerine zam yapıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa