Otel rezervasyonu yaptıran yurttaşlar dolandırıldı

Bayram tatilini geçirmek için Marmaris'te bir otele rezervasyon yaptıran yurttaşlar, otelin kapısına gelince dolandırıldıklarını anladılar.

26 Haziran 2017 10:30
Paylaş

Muğla Marmaris'teki dört yıldızlı bir otele internetten ve telefonla rezervasyon yaptıran, ancak kente gelince muhatap oldukları işletmecinin kayıplara karışması üzerine otele yerleşemeyen tatilcilerin çilesi sürüyor. Aynı odanın çok sayıda kişiye satılması nedeniyle mağdur sayısının fazla olduğu belirtilirken Güney Ege Turistik Otelciler Birliği (GETOB), sokakta kalan bazı tatilcileri 1 günlüğüne kentteki otellere yerleştirmeyi teklif etti. Teklifi kabul etmeyenler ise geri döndü.

Ramazan Bayramı tatilini geçirmek için günler öncesinden İçmeler Mahallesi'ndeki 4 yıldızlı Hotelus Royal'e internet üzerinden ve telefonla her şey dahil kişi başı 95 lira ödeyerek rezervasyon yaptıran 50 kişi kapıda kaldı. İstanbul, İzmir, Ankara, Samsun, Ordu ve Diyarbakır gibi çeşitli illerden aileleriyle tatile gelen yurttaşlar, odaların birden fazla kişiye satılması nedeniyle bavullarıyla otel lobisi ve bahçesinde çaresizce uzun süre bekledi. Yaşananları haber alarak otele gelen Güney Ege Turistik Otelciler Birliği Müdürü Cahit Sarıbey, mağdur tatilcilerle görüştü. Yapılan görüşmelerde bir odanın 10 kişiye satıldığı, bayram süresince otel için yaklaşık 2 bin kişinin parasını ödeyerek rezervasyon yaptırdığı belirlendi. Ayrıca otelin GETOB üyesi olmadığı vurgulandı. GETOB'un teklifiyle bazı tatilciler geceyi gösterilen farklı otellerde geçirdi. Tatili zehir olan ve Marmaris'e yakın yerleşimlerde oturan bazı tatilciler ise yaşadığı şehre geri döndü. Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı sivil ve resmi ekipler, gece boyunca otel çevresinde güvenlik önlemi aldı.

'ADALET İSTİYORUZ'

Ankara'dan ailesiyle tatile gelen bir kadın, bir yetkili bulamadıklarını ve kimsenin kendileriyle ilgilenmediğini söyleyerek "Bu ülkeye adalet gelmeli ve gelecek" dedi. Tacikistan'dan tatile gelen ve adını vermek istemeyen bir kişi, "İki arkadaşımla üç günlüğüne geldik. Şu an sokaktayız, bir tane yetkili sorunumuza çare bulamadı" dedi. Durumdan habersiz olan ve gece otele gelen bazı müşteriler ise polis tarafından sakinleştirildi. Polis, mağdur olan tatilcilere Marmaris'te veya ikamet ettikleri şehirlerde suç duyurusunda bulunabileceklerini söyledi. Araçlarıyla gelen bazı tatilciler, beddua ederek memleketlerine dönmek için yola çıktı.

BAZI TATİLCİLERE 'FEDON SAHNE ALACAK' DENMİŞ

Ankara'dan ailesiyle tatile gelen Mehmet Dönmez, "İlanı gördüğümüzde telefonla arayarak üç günlüğüne oda istedim. Telefonda bana ünlü sanatçı Fedon'un sahne alacağını ve 1500 lira üzerinde ödeme yapanlara ücretsiz konser olduğunu söyledi. Kredi kartım ile taksitle 1800 lira ödeme yaptım. Olayı öğrendiğimde bankamı arayarak iptal ettirdim. Adalet sağlanır mı, mağduriyetimiz giderilir mi bilemem ama bu işin peşini bırakmayacağım" dedi.

KRİZ MASASI KURULDU

Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel ise "Benim başkanlığımda güvenlik güçlerimiz, TÜRSAB ve GETOB temsilcilerimizle birlikte kriz masası kurulmuştur. Ramazan Bayramı tatili için ödeme yaparak rezervasyon yaptıran çok sayıda kişi var. Turizmciler ile görüştük, bazı mağdur vatandaşlarımızı ücretsiz bir günlüğüne otellerinde misafir edecekler. Çalışmalarımız devam etmektedir, mağdur vatandaşlarımızın sorunları giderilecektir" dedi. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Jeremy Corbyn to try force general election

SONRAKİ HABER

Haftann filmleri: ‘Ve Sonra Dans Ettik’ ile ‘Kraliçe Lear’

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa