Kolombiya'da 150 kişilik turist teknesi battı: En az 6 ölü

Kolombiya'da yaklaşık 150 kişiyi taşıyan turist teknesi battı. En az 6 kişinin hayatını kaybettiği ve 30 kişinin kayıp olduğu bildiriliyor.

26 Haziran 2017 05:50
Paylaş

Kolombiya’da yaklaşık 150 kişiyi taşıyan turist teknesi battı. Kurtarma operasyonu devam ederken en az 6 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. 30 kişinin ise kayıp olduğu bildiriliyor.

Mendellin’in 45 km doğusundaki Peñol-Guatapé barajında, yaklaşık 150 kişinin bulunduğu "El Almirante” adlı bir turist teknesi battı. Diğer teknelerin yardım etmeye çalıştığı tekne faciasında en az 6 kişi yaşamını yitirdi. 30 kişinin ise halen kayıp olduğu bildirildi.

'YOLCULARDA CAN YELEĞİ YOKTU' İDDİASI

Devlet başkanı Juan Manuel Santo olay yerine giderek yetkililerden operasyon hakkında bilgi aldı. Operasyonla ilgili fotoğrafları Twitter’dan paylaşan başkan şu mesajı yayınladı: Ne yazık ki Guatapé barajında hayatını kaybedenler var. Ailelerle dayanışma içindeyiz ve acılarını paylaşıyoruz.

Turizm Bakanı María Claudia Lacouture ise kazaya referans vererek her teknenin yolcu limitine uyması gerektiğini ve her teknede her bir yolcuya can yeleği verilmesi gerektiğini söyledi. Yerel basın, görgü tanıklarına dayanarak yolcuların üzerinde can yeleklerinin bulunmadığını yazdı. Görgü tanığı Juan Quiroz yaptığı açıklamada, teknenin beş dakikadan kısa sürede battığını anlattı. Kurtarma çalışmalarına katılan itfaiye yetkilisi Lois Bernardo Morales, battığı sırada teknenin limana çok yakın olduğunu söyledi.

Kazanın fazla yolcu taşımaktan kaynaklandığı düşünülürken barajdaki balıkçılar aynı teknenin 3 ay önce de battığını iddia etti. Guatapé ülkenin turistik kasabalarından biri olarak anılıyor ve And Dağları'nda su sporlarıyla bilinen bir tatil noktası. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

İran'dan Katar'a tam destek: Yanınızdayız

SONRAKİ HABER

Ergene Nehri'ndeki kirliliğe dikkat çekmek için yürüdüler

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa