Kazım Koyuncu, veda edişinin 12. yıl dönümünde anıldı

Yakalandığı kanser nedeniyle 33 yaşında aramızdan ayrılan Kazım Koyuncu, 12. ölüm yıl dönümünde Artvin Hopa'daki mezarı başında anıldı.

25 Haziran 2017 16:05
Paylaş

Kazım Koyuncu, ölümünün 12'nci yılında Artvin Hopa'daki anıt mezarı başında anıldı.

Yakalandığı kanser nedeni ile 33 yaşında hayatını kaybeden Kazım Koyuncu'nun Yeşilköy'deki mezarı başında düzenlenen anma törenine annesi Hüsniye, ablası Canan, abisi Hüseyin Orhan ve kardeşi Niyazi Koyuncu, Halkevleri Hopa Şube Başkanı Kamil Ustabaş, Denizin Asi Çocukları ve Şehrin Azizleri adlı Hopaspor taraftar grupları, dostları ve sevenleri katıldı. Saygı duruşu ile başlayan anma töreni, Kazım Koyuncu ile ilgili duygu ve düşüncelere yer verilen konuşmalarla devam etti.

Kazım Koyuncu'yu, aramızdan ayrılışının 12. yıl dönümünde anmak için sevenleriyle, dostlarıyla bir araya geldiklerini ifade eden sanatçının abisi Hüseyin Orhan Koyuncu, "İçimizdeki hüzün, burukluk her zaman var. Böyle özel zamanlarda daha duygusal oluyoruz. Onu anmak, sevenleriyle bir arada olmak bizi onore ediyor. İyi ki böyle bir insan aramızdan geçti, var oldu. Kazım'ın düşünceleri, fikirleri, yaptığı ne varsa sevenleri sayesinde yaşatılacak. Geriye güzel işler bıraktı, sevgi bıraktı. Sanatsal kişiliğinin yanı sıra yaptıklarıyla gençlere örnek olması bizi mutlu ediyor. Özellikle gençlere iyi bir miras bıraktı. Anma törenlerinde ailesi olarak ister istemez daha çok üzülüyoruz. Sevenleri bizleri yalnız bırakmıyor. Onları burada görmek bizi mutlu ediyor. Herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

Anma töreninde söz alan köy sakinlerinden Hasan Bilgin de "Kazım dillerin zenginliği içerisinde türkülerini söylerdi. Türkülerinde insani değerler vardı, isyan vardı, direnme vardı. Doğa vardı, deredeki balık vardı, demokrasi vardı, devrimcilik vardı. Çünkü türküler hangi dilden olursa olsun hiçbir zaman hiçbir toplumu aldatmamıştır" diye konuştu.  

Anma töreni, konuşmaların ardından sona erdi. (DHA)

 

 

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Belediyelerin bayram mesajları gülümsetti

SONRAKİ HABER

Müzeler bayramda ziyarete açık

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...