25 Haziran 2017 14:46

Birlikte çekilmiş fotoğraflar tecavüz davasında delil oldu

Tecavüz davasında skandal: Plajda ve parkta birlikte çekildiği fotoğrafları gösterdi, mahkeme de bunu delil diye kabul edip tahliye verdi.

Paylaş

Bursa’da, Ş.B.'ye tecavüz suçlamasıyla tutuklanan 30 yaşındaki Halit Y. mahkemeye Ş.B ile birlikte çekildiği fotoğrafları sundu, ‘Kendi rızasıyla birlikte olduk’ dedi. Mahkeme de bu fotoğrafları delil diye kabul edip, tahliye verdi.

Halit Y. 3 yıldır tanıdığı 18 yaşından küçük olan Ş.B’yi iddiaya göre kaçırdı ve cinsel istismarda bulundu. Ş.B. ve ailesi daha sonra jandarmaya başvurarak şikayetçi oldu. Mustafakemalpaşa Cumhuriyet Savcılığı’nca yapılan soruşturma sonucunda hakkında yakalama kararı çıkarılan Halit Y., yurt dışından dönünce 25 Kasım 2016’da tutuklanarak cezaevine konuldu.

SUÇLAMALARI REDDETTİ

DHA’da yer alan habere göre; Bursa 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde “çocuğun nitelikli cinsel istismarı, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından hakkında 25 yıl hapis cezası istenen Halit Y.’nin yargılanmasına devam edildi. Halit Y., arkadaşlıklarının aşka dönüştüğünü söyleyerek, “Kendi rızasıyla birlikte olduk. Zorlama söz konusu değildir. Suçlamaları kabul etmiyorum” dedi.

Ş.B. OLAYI ANLATTI

Ş.B. ise "Kendisine ailemle zor durumda olduğunu söylemedim. Yurtdışından döndükten sonra son defa beni görmek istediğini söyledi. Mustafakemalpaşa’da buluştuğumuzda bana telefon vermek istedi ancak almadım. Bir süre görüşmedik. Enis isimli arkadaşımla olay günü Bursa’ya gezmeye geldik. Enis, lavaboya  gidince yanıma Halit geldi, 'Konuşalım, kahvaltı edelim’ dedi. Kendi evine götürdü. Evde kalmak istemediğimi söyledim. Yeniden Küçük Sanayi'ye getirdi. Geç vakit olmuştu. ‘Seni kaçırayım’ diyerek elimdeki telefonu zorla aldı. Ablama mesaj attıktan sonra telefonumu kırdı. Köyüne götürdü. Evde akrabaları vardı. Ağlamama rağmen akrabaları beni dinlemedi. Üç gün boyunca bir şey yemedim. Bana tecavüz etti. Avukatla görüştüler, yaşımın 15’den büyük olması ve şikayetçi olmamamı istediler. Ben de ailemin yanına dönmek için kabul ettim. Evime dönünce, ailemle birlikte jandarmaya giderek şikayetçi olduk” dedi.

FOTOĞRAFLAR DELİL OLDU

Duruşmada, Halit Y.’nin avukatı Cem Şeflek, Ş.B. ve Halit Y.’nin birlikte çekildikleri fotoğraflarını mahkemeye delil olarak sundu, tahliye talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti de sunulan fotoğrafları delil olarak kabul ett ve 7 aydan beri tutuklu bulunun Halit Y.’yi tahliye etti. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Dikkat: 'Bayram' metni Can Yücel'e ait değil!

SONRAKİ HABER

İstanbul Havalimanında koronavirüs tedbiri: Termal kamera sayısı ikiye çıkarıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa