Kartal yakalayıp bin TL'ye satmaya çalıştı, 9 katı ceza yedi

Kartal yakalayıp bin TL'ye satmaya çalıştı, 9 katı ceza yedi

Iğdır'da yakaladığı kaya kartalını, sosyal medya üzerinden bin liradan satışa çıkaran Z.E.'ye 9 bin lira ceza kesildi.

Iğdır kent merkezindeki Özgür Mahallesi'nde oturan Z.E. yakaladığı kaya kartalını bin liradan satmak için sosyal medyada duyuru yaptı.

'Kartal' rumuzu ile kaya kartalını satmak isteyen Z.E.'yi vatandaşlar ihbar etti. Emniyet Müdürlüğü tarafından kimliği ve adresi tespit edilen Z.E.'ye koruma altındaki yaban hayvanı tuzakla yakaladığı ve ticaretini yaptığı için bin 260 TL  idari, 8 bin lira da tazminat olmak üzere 9 bin 260 lira ceza kesildi.

Kartalın veteriner hekim tarafından sağlık kontrolünden geçirildiğini ve doğaya salındığına işaret eden Orman ve Su İşleri Bakanlığı Iğdır İl Şube Müdürü Mete Türkoğlu, "Sosyal medya üzerinden kartal satmak isteyen kişinin kimliğini belirledik ve gerekli cezayı kestik. Kartala el koyduk ve kontrol sonrası doğaya bıraktık" diye konuştu. (Iğdır/DHA)

www.evrensel.net

1 yorum yapılmış

  1. kemal duacı 4 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Benim anLayamadığım bir olay : Herif adam öldürüyori kasıt yoktur gerekçesiyle aldığı ceza paraya çevriliyor inanın bundan daha az cezalar alıyor. Eminim ki bu kartalı satışa çıkaran kişi de bunu n suçoldunu bilmeyen, dar ğelirli bir vatandaştır . Karibim buldum dedi işte havadan bin lira AMA KARDEŞİM ADALETE BAK. Eminim ki bu adam bu parayı ödeyemiyecek,çünkü parası yak.

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.