25 Haziran 2017 03:16

Bursa'da 10 asker yedikleri yemekten zehirlendi

Bursa'nın Büyükorhan ilçe Jandarma Komutanlığı'nda görevli 10 asker, yedikleri akşam yemeğinden zehirlendiği iddiasıyla hastaneye kaldırıldı.

Paylaş

Bursa'nın Büyükorhan ilçe Jandarma Komutanlığı'nda görevli 10 asker, yedikleri akşam yemeğinden zehirlendiği iddiasıyla hastaneye kaldırıldı.

üyükorhan İlçe Jandarma Komutanlığı'nda görevli askerler akşam yemeğinde verilen kıymalı yumurta, mantar çorbası, bulgur pilavı ve yoğurttan yedi. Bir süre sonra bazı askerlerde ishal, kusma ve baş ağrısı şikayetleri görüldü. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen ambulanslarla rahatsızlanan 10 asker, Bursa Çekirge Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada serum tedavisi uygulanan askerler, taburcu edilerek tekrar birliklerine gönderildi. Askerlerin yedikleri yemekten örnekler alınarak incelenmeye gönderildi.

Büyükorhan Kaymakamı Muhammed Kaya askerlerin durumlarının iyi olduğunu belirtti. Yemek firmasının İlçe Jandarma Komutanlığı'na 2 yıldan beri yemek verdiği belirtilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

YEMEKTEN 10 ASKERİN ZEHİRLENMESİNE SORUŞTURMA

Askerlerin dün akşam yemeğinde yedikleri yemekten zehirlenmesi ile ilgili İl Jandarma Komutanlığı tarafından idari soruşturma başlatıldı.

İl Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada, Büyükorhan İlçe Jandarma Komutanlığı"nda dün akşam yemeğinden etkilenen 10 erbaş ve erin, mide bulantısı şikayetiyle önce Büyükorhan Devlet Hastanesi"ne kaldırıldığı, burada yapılan ilk müdahalenin ardından önce 3 askerin, daha sonra ise  7 askerin ileri tetkik için Çekirge Devlet Hastanes"ine sevk edildiği bildirildi.

Açıklamada, “Personel, acil serviste ayakta tedavi edilmelerini müteakip 02.30'da taburcu edilmiştir. Konuyla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığınca adli, İl Jandarma Komutanlığınca ise idari soruşturma başlatılmıştır"  denildi.(DHA)
 

ÖNCEKİ HABER

Hormonlu Domates Ödülleri’nde gerginlik

SONRAKİ HABER

Müze giriş ücretlerine zam yapıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa