25 Haziran 2017 02:41

Hollanda'dan Osmanlı Ocakları uyarısı

Hollanda Ulusal Güvenlik ve Terörle Mücadele Koordinatörlüğü Osmanlı Ocakları’nın ülkede şube açmasını, endişe verici bir gelişme olarak değerlendirdi

Paylaş

Hollanda Ulusal Güvenlik ve Terörle Mücadele Koordinatörlüğü (NCTV), "hükümet yanlısı paramiliter örgüt" diye tanımladığı "Osmanlı Ocakları"nın ülkede şube açmasını, "endişe verici bir gelişme" olarak değerlendirdi.

BBC Türkçe’den Yusuf Özkan’ın haberine göre Ulusal Güvenlik ve Terörle Mücadele Koordinatörlüğü'nün Cuma öğleden sonra açıklanan raporunda, güvenliği tehdit eden son gelişmeler değerlendirildi.

Raporda, isim verilmeden, "Aşırı milliyetçi paramiliter güçlere sahip bir Türk kurumun Hollanda'da şube açtığı" belirtilerek, bunun endişe verici bir gelişme olduğu vurgulandı.

Koordinatörlük, bu kurumun Hollanda'da, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın muhaliflerine karşı yasadışı eylemlerde kullanılabileceği" uyarısını yaptı.

Hollanda medyası, bu organizasyonun AKP'ye yakınlığı ile bilinen Osmanlı Ocakları olduğunu duyurdu.

NCTV raporunda, organizasyonun, Hollanda'da şiddet olayına karıştığına dair herhangi bir bulgu bulunmadığı da kaydedildi.

Koordinatörlük raporuna göre, 16 Nisan'da yapılan Anayasa değişikliği referandumu, Hollanda'daki Türk toplumu arasındaki bölünmeyi iyice derinleştirdi. (DIŞ HABERLER)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Malatya’da silahlı kavga: 3 ölü, 2 yaralı

SONRAKİ HABER

Irak'ta hükümeti protesto eden halk yolları kapattı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...