24 Haziran 2017 19:24

Tarsus'ta ‘Yeni cezaevine dayakla sevk’ iddiası

Mersin'de Tarsus C Tipi Kapalı Cezaevi’nde bulunan kadın tutukluların yeni cezaevine sevk edilirken darbedildiği iddia edildi.

Paylaş

Mersin Tarsus C Tipi Kapalı Cezaevi’nde bulunan kadın tutuklular önceki gün yeni yapılan Tarsus Ceza İnfaz Kurumu Kampüs Cezaevi’ne sevk edildi. Kadın tutukluların sevk sırasında gardiyan ve askerler tarafından darbedildiği iddia edildi. Tutuklulardan Akdeniz Belediye Eş Başkanı Yüksel Mutlu, avukatı Sebahat Gençtarih’e sevk sırasında maruz kaldığı darbı ve yapımı yeni tamamlanan cezaevindeki eksikleri aktardı. 

Gençtarih, müvekkili Mutlu’nun kendisine özellikle genç kadın tutukluların asker ve gardiyanlar tarafından darbedildiğini belirttiğini söyledi. Darp nedeniyle tutukluların vücudunda gözle görülebilecek bir şekilde morluklar oluştuğunu kaydeden Gençtarih, müvekkilli Mutlu’nun anlatımlarını şöyle aktardı: “Yine kampüste koğuşlarda tutuklulara zorla sayım yaptırılıyor. Tutuklular zorla havalandırmaya çıkartılarak sayım yapılması isteniyor. Siyasi tutuklulardan yaşı ilerlemiş olanlar ring araçları ile cezaevine aktarıldıktan sonra, genç kadın tutukluların ise sorgusuz sualsiz bir şekilde asker ve gardiyanlar tarafından darbedilerek aktarımları yapıldı.” 

SU VERİLMİYOR

Mutlu’nun yeni yapılan kampüse getirildikleri günden bu yana 3 gündür su içemediklerini anlattığını belirten Gençtarih, “Kampüste içme suyu yok. Cezaevi yöneticileri tutuklulara içme suyu sağlamamaktadır. Yine tutuklulara kağıt kalem gibi eşyaları verilmiyor” dedi. (Mersin/DİHABER)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

10 Ekim anmasında polis şiddetine uğrayanlara bir de dava

SONRAKİ HABER

DİSK İzmir'de kıdem tazminatı ve vergi adaleti için iş bırakacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa