23 Haziran 2017 18:15

Sokak köpeğine işkenceye para cezası

Manisa'nın Yunusemre ilçesinde sokak köpeğine, pitbull cinsi 2 köpekle saldırıp ardından bıçaklayan iki kişiye para cezası kesildi

Paylaş

Manisa'nın Yunusemre İlçesi'nde, sokak köpeğine, pitbull cinsi 2 köpekle saldırıp ardından bıçaklayan 3 kişiden 2'sine para cezası kesildi. Adresinde bulunamayan üçüncü kişiye de daha sonra ceza uygulanacağı belirtildi.

Yunusemre'nin Muradiye Mahallesi'nde geçen 19 Mayıs'ta pitbull cinsi 2 köpeğini bir sokak köpeğinin üzerine saldırtan, daha sonra da kaçmaya çalışan hayvanı bıçaklayan 3 gencin görüntüsü, bir işyerinin güvenlik kameraları tarafından kaydedildi. Gençlerin yakalanması için çalışma başlatan jandarma ekipleri, O.G. (19) ve K.A.'yı (19) gözaltına aldı. Teknik çalışmanın ardından kimlikleri ve adresleri belirlenen şüphelilerden, adresinde bulunamayan B.A. (19) ve iki pitbull cinsi köpeğin ise henüz ulaşılamadığı belirtildi.

Manisa Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü, köpeğe işkence eden ve yasak olmasına rağmen izinsiz olarak pitbull cinsi köpek besleyen O.G'ye 11 bin 559, K.A'ya  6 bin 50 lira para cezası kesti.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Manisa Şube Müdürü Uğur Bayil, sokak hayvanlarına işkenceye ve yasak olmasına rağmen pitbull cinsi köpekleri besleyip, onları dövüşlerde kullanan kişilere çok ağır para cezaları verildiğini ifade etti. Bayil ayrıca üçüncü kişi B.A'ya da yakalanması halinde 11 bin 59 lira ceza kesileceğini belirtti. (DHA)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Med Kültür çalışanlarından konser

SONRAKİ HABER

Irak'ta hükümeti protesto eden halk yolları kapattı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...