23 Haziran 2017 14:56

Kader Kaya cinayeti davasında sanık: Yanımda kimse yoktu 

17 yaşındaki Kader Kaya'nın öldürülmesiyle ilgili davada savcı olayda başkalarının olup olmadığı yönünde soruşturma talep etti.

Paylaş

Eskişehir'de 17 yaşındaki Kader Kaya'yı öldüren 30 yaşındaki Metin Yılmaz'ın yargılandığı davada savcılık olayda başka şüpheli ya da şüphelilerin olabileceğini, bu konuda soruşturma yapıldığını belirtti. Sanık Metin Yılmaz ise “olay günü yanımda kimse yoktu" dedi.

Olay, geçen yıl 28 Temmuz'da Eskişehir kent merkezine 18 kilometre uzaklıktaki Kanlıpınar Mahallesi Çamlık mevkiinde meydana geldi. Kader Kaya'nın ormanlık alanda cesedi bulundu. Polis katil zanlısı olarak evli 2 çocuk babası Metin Yılmaz'ı gözaltına aldı. 

Ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istenen Metin Yılmaz'ın yargılanmasına Eskişehir 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Bugünkü duruşmaya tutuklu sanık Metin Yılmaz, Kader Kaya'nın babası Mehmet Kaya, avukatlar ile Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri katıldı.

Duruşmada mahkeme heyeti, savcılık tarafından mahkemeye gönderilen yazıyı okudu. Savcılık yazısında, olayda başka şüpheli veya şüphelilerin de olabileceği yönünde bulguların olduğu, bu yönde araştırma ve soruşturma yapıldığı belirtildi.

Tutuklu sanık Metin Yılmaz, cumhuriyet savcılığının mahkeme heyetine gönderdiği yazı ile ilgili olarak "Olay günü yanımda kimse yoktu. Daha önce vermiş olduğum ifadelerimi tekrar ediyorum. Olaydan sonra da kimse ile görüşmüş değilim" dedi.

Eskişehir 3'üncü Ağır Ceza Mahkeme heyeti, sanık Metin Yılmaz'ın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 3 Ağustos'a erteledi. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Bandırma Feribot İskelesinde bayram yoğunluğu başladı

SONRAKİ HABER

8’inci Halkevleri Basın, Yayın ve Dayanışma Ödülleri: Evrensel’e 2 ödül

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...