Kışanak: Barış konuşulacaksa çift taraflı ateşkes gerek

Kışanak: Barış konuşulacaksa çift taraflı ateşkes gerek

Valiliğin yasak kararına rağmen DTK ve BDP’nin 14 Temmuzda Diyarbakır’da düzenleyeceği ‘Özgürlük için Demokratik Direniş’ mitinginin çalışmaları sürüyor.Siirt’teki miting çalışmalarına katılan BDP Eş Genel Başkanı Gültan Kışanak, bazı aileleri ziyaret etti. Kurtalan ilçesinde d&u

Valiliğin yasak kararına rağmen DTK ve BDP’nin 14 Temmuzda Diyarbakır’da düzenleyeceği ‘Özgürlük için Demokratik Direniş’ mitinginin çalışmaları sürüyor.

Siirt’teki miting çalışmalarına katılan BDP Eş Genel Başkanı Gültan Kışanak, bazı aileleri ziyaret etti. Kurtalan ilçesinde düzenlenen halk toplantısına katılan Kışanak, burada yaptığı konuşmada “Gerçek bir barış ve gerçek bir demokrasiyi inşa etme zihniyetine yaklaşmayan AKP, ömrünü uzatmaya çalışıyor” dedi. AKP hükümetinin barış politikalarını boşa çıkaran bir tutum içerisinde olduğunu belirten Kışanak, “Barış konuşulacaksa çift taraflı ateşkes sağlanmalıdır. Gerçek anlamda sorunu çözüme götürecek ve Kürt halkının haklarını vermeyi de taahhüt altına alacak, resmi bir müzakerenin başladığı bir ortam gerekiyor” dedi.

Diyarbakır’da yapılacak mitingin yasaklanmasını değerlendiren Kışanak, “Valinin izin verip vermemesi bizi hiç ilgilendirmiyor. 14 Temmuzda en demokratik ve meşru hakkımızı kullanarak, çözümün önünü açacak çözümün yolunu gösterecek taleplerimizi İstasyon Meydanında haykıracağız” dedi. (SİİRT)

www.evrensel.net