Kadına saldıran Kızılateş'in babası: Kısacık şort giymiş!

Pendik'te minibüste Asena Melisa Sağlam'a saldıran Ercan Kızılateş'in babası Halil Kızılateş, 'O kız da gitmiş kısacık şort giymiş' dedi.

23 Haziran 2017 08:45
Paylaş

İstanbul Pendik'te Üniversite Öğrencisi Asena Melisa Sağlam'a minibüste saldıran Ercan Kızılateş'in babası Halil Kızılateş'in sözleri saldırganın beslendiği zihniyeti ortaya koydu. Baba Kızılateş "Ama o kız da gitmiş kısacık şort giymiş" dedi.

Habertürk'te yer alan habere göre Halil Kızılateş şunları söyledi: "Biz burada eşim Elif ve diğer oğlumla beraber yaşıyoruz. O gün oğlum oruçluymuş. Çok iyi niyetli biridir. Mahallede de herkes sever. Dolmuşta kadın küfür edince o da elinin tersiyle vurmuş. Ama o kız da gitmiş kısacık şort giymiş. Onun annesi babası yok mu? Öyle giyinmesini doğru bulmuyorum. Kız sonra gidip darp raporu alınca olay buralara kadar geldi. ‘Vergi Kanunu'na muhalefet' suçu varmış. Polisler almaya geldiğinde öğrendim. Önceki gün bilmediğim 2-3 kişi evimizi taşlamaya kalktı."

İHSAN ÇARALAN: SOSYAL YAŞAMA VE KADINA SALDIRILAR NE MÜNFERİT NE DE RASTLANTI

SERBEST BIRAKILDIKTAN SONRA TUTUKLANDI

Kızılateş, 'atılı suçların basit yaralama kapsamında kalma ihtimali olduğu' gerekçesiyle tutuklama talebinin reddine karar verilerek serbest bırakılmıştı. Kamuoyundaki tepkiler sonrası Kızılateş'in serbest bırakılmasına soruşturmayı yürüten savcılık itirazda bulunmuştu. Kızılateş, savcılığın itirazı üzerine tutuklanmıştı.

BİR DE ŞİKAYETÇİ OLDULAR!

Kızılateş ve sosyal medya üzerinden ailesine hakaret ettiği iddiasıyla kız kardeşi Bircan Kızılateş, Asena Melisa Sağlam'dan şikâyetçi oldu. Savcılık, Sağlam hakkında 'hakaret', 'sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret' suçundan soruşturma başlattı. Sağlam, adliyeye giderek ifade verdi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Körfez ülkelerinden Katar'a: Türkiye'nin askeri üssünü kapat

SONRAKİ HABER

Jeoloji Mühendisleri Odasından Meclise çağrı: Fay yasası çıkarılsın

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa