Samsun Çarşamba'da çiftçiler karayolunu  kapattı

Samsun Çarşamba'da çiftçiler karayolunu kapattı

Samsun'un Çarşamba İlçesi’nde sağanak yağış sonrası arazileri su altında kalan çiftçiler, Samsun-Ordu karayolunu bir süre trafiğe kapatttı.

Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde sağanak yağış ardından arazileri su altında kalan çiftçiler, kendilerine sahip çıkılmadığını öne sürerek Samsun-Ordu karayolunu ağaç parçaları ile trafiğe kapattı. Karayolunun trafiğe kapanması ile bazı sürücüler tepki gösterdi. Sevk edilen güvenlik güçlerinin görüşmeleri sonrasında çiftçiler yaklaşık 1 saat kapadıkları karayolunu trafiğe açtı. Karayolunun açılması ardından AKP Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Çarşamba Kaymakamı Mustafa Güney ve Belediye Başkanı Hüseyin Dündar gelerek çiftçilerle görüştü. Çiftçilere zararlarının giderilmesi için çalışacaklarını söyleyen Milletvekili Köktaş, şöyle dedi:

“Sizin bu zararlarınız nedeni ile çözüm yolları ve acil projelerle sorunlarınızın giderilmesi için başta gerekli yerlerle temasa geçtim. Evrakların ve zararın tespiti ile gerekenin yapılması için sizin adınıza çalışacağım.”

Bazı, çiftçiler geçen yılda aynı vaatlerin verildiğini ancak yapılan çalışmalarda hatalı yapılan köprü ve kanallar nedeni ile son iki yıldan bu yana sürekli arazilerinin su altında kaldığını iddia etti.

Samsun AKP milletvekili olan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'da yaptığı yazılı açıklamada çiftçilerin mağduriyetinin giderileceğini ifade etti.  (Samsun/DHA)

www.evrensel.net