22 Haziran 2017 14:24

Eğitim Sen Zonguldak Şube Adalet Yürüyüşü'ne katılacak

Eğitim Sen Zonguldak Şubesi, ‘Adalet Yürüyüşü’nün 9’uncu gününde ‘Hukuksuz ihraçlar için adalet’ sloganı ile yürüyüşe katılacak

Paylaş

Eğitim Sen Zonguldak Şubesi yaptığı açıklama ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan İstanbul'a başlattığı Adalet Yürüyüşü'nün 9. gününde (23 Haziran Cuma günü) yürüyüşün başladığı noktadan itibaren, "Hukuksuz ihraçlar için adalet" dövizleriyle yürüyüşe katılacaklarını açıkladı.

Eğitim Sen Zonguldak Şube Sekreteri İsmet Akyol yaptığı açıklamada: Eğitim Sen Çaycuma Temsilcisi Gökhan Taner Günsan'la birlikte haklarında somut ve hukuki hiçbir delil olmadan, savunma hakkı tanınmadan ihraç edilmelerinin üzerinden 135 gün geçtiğini belirterek: “Darbe girişiminde bulunanların yargılanmasına dahi başlanırken neyle suçlandığını dahi bilmeden hukuksuzca ihraç edilenlerin göreve iade işlemlerini inceleyeceği belirtilen OHAL İnceleme Komisyonu çalışmalarına bir türlü başlayamadı. Bu nasıl adalet?

İşimize, ekmeğimize ve geleceğimize sahip çıkacağız. Hukuksuz ihraçlara boyun eğmeyeceğiz. OHAL'i fırsata çevirerek hukuksuz ihraçlara imza atanlar, yaptıklarının bedelini hukuk önünde mutlaka vereceklerdir! #GeriDöneceğiz” dedi. (HABER MERKEZİ)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İzmir Gaz'da Enerji Sen üyesi 15 işçi çıkarıldı

SONRAKİ HABER

Antalya'da yol çalışması yapan iş makinesinin çarptığı kadın yaşamını yitirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa