22 Haziran 2017 14:03

İhraç edilen Eğitim Sen'liyi bir kez daha atmak istiyorlar!

KHK ile ihraç edilen Eğitim Sen'li Savaş İlhan, KHK'lerin iptal edilmesini amaçlayan kampanyaya imza attığı için bir kez daha ihraç edilmek isteniyor!

Paylaş

Metehan UD
İzmir

OHAL kararnamesi ile ihraç edilen Eğitim Sen Aydın Şubesi Örgütlenme Sekreteri Savaş İlhan, OHAL kararnamelerinin iptal edilmesini amaçlayan kampanyaya imza attığı için bir kez daha meslekten men edilmek isteniyor.

Aydın'ın Efeler ilçesindeki Zafer İlkokulu'nda İngilizce öğretmeni olarak görev yaparken, 7 Şubat 2017'de yayınlanan 686 Sayılı Kararname ile kamudan ihraç edilen Eğitim Sen Aydın Şubesi Örgütlenme Sekreteri Savaş İlhan'ın başına Aziz Nesin romanlarını aratmayacak bir olay geldi.

İlhan hakkında, geçtiğimiz yılın Ekim ayında OHAL'in kaldırılması, kararnamelerin iptal edilmesi ve kamudan ihraç edilenlerin görevlerine iade edilmesi için başlatılan imza kampanyasına imza attığı için disiplin soruşturması başlatıldı.

MEB'DEN 'KORSAN BİLDİRİ' BENZETMESİ

Başlatılan soruşturma, İlhan'ın bu süre zarfında KHK ile görevinden ihraç edilmesine rağmen sürdürüldü. Soruşturmaya gerekçe olarak imza metninin içeriği gösterilirken Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen tebligat, İlhan'ın imzaladığı metin için 'korsan dilekçe' benzetmesinde bulunuldu.

MEB'İN KARARI BEKLENİYOR

İlhan'dan 7 gün içinde savunması istenirken, müfettişler hazırladıkları raporda İlhan için ihraç talep etmiş durumda. MEB Yüksek Disiplin Kurulu'nun vereceği karar ise merakla bekleniyor.

Reklam
ÖNCEKİ HABER

TOKİ görevlilerinin yargılandığı Torunlar davası ertelendi

SONRAKİ HABER

İBB 39 ilçenin toplanma ve geçici barınma alanlarını belirledi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...