Sağlık Bakanlığı’ndan Manisa raporu: Besin zehirlenmesi

Sağlık Bakanlığı’ndan Manisa raporu: Besin zehirlenmesi

Sağlık Bakanlığı, Manisa'da yüzlerce askerin zehirlenmesiyle ilgili açıklamada  olayın Salmonella mikrobuna bağlı olduğunun kesinleştiğini bildirdi.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada,  "16-17 Haziran'da meydana gelen olayla ilgili de Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanının başkanlığında 12 kişilik uzman bir ekip tarafından yerinde incelemeler yapılmıştır. Ön incelemeler tamamlanmış olup kesin sonuç için ileri laboratuvar analizlerinin sonuçları beklenmektedir. 23 Mayıs'ta gerçekleşen  olayın Salmonella mikrobuna bağlı olduğu kesinleşmiştir. Konuyla ilgili rapor hazırlanarak Manisa Valiliği'ne iletilmiştir" denildi.

Sağlık Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından yapılan yazılı açıklama şu şekilde: "Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Seyhun Kışlası'nda 23 Mayıs'ta meydana gelen olayla ilgili olarak Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanının başkanlığında 10 kişilik uzman bir ekip tarafından yerinde incelemeler yapılmıştır. 23 Mayıs'ta gerçekleşen  olayın Salmonella mikrobuna bağlı olduğu kesinleşmiştir. Konuyla ilgili rapor hazırlanarak Manisa Valiliği'ne iletilmiştir.

16-17 HAZİRAN'DA MEYDANA GELEN OLAYLA İLGİLİ ÖN İNCELEMELER TAMAMLANDI 

16-17 Haziran'da meydana gelen olayla ilgili de Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanının başkanlığında 12 kişilik uzman bir ekip tarafından yerinde incelemeler yapılmıştır. Ön incelemeler tamamlanmış olup kesin sonuç için ileri laboratuvar analizlerinin sonuçları beklenmektedir." (DHA)

BAŞSAVCIDAN ÖN RAPOR AÇIKLAMASI

Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek de açıklama yaptı. Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı 'Gıda zehirlenmesi ön raporuna' ilişkin telefonda değerlendirme yapan Başsavcısı Şimşek, "Tahlilleri biz istemiştik. Açıklanan rapor bir ön rapordur. Ayrıntısı çıktıktan sonra bize gelecek. Biz zaten, bugüne kadar gıda zehirlenmesi üzerine soruşturmamızı sürdürüyorduk. Rapor geldiğinde, dosyasına koyup, mahkemeye sunacağız" dedi. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 22 Haziran 2017 15:33
www.evrensel.net
ETİKETLER Manisa

1 yorum yapılmış

  1. İhsan karaaslan 3 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Akp tek partici temelinde,herturlu oyun ve hile ile demokrasinin en ufak bir kırıntısı ortada bırakmayacak tedbirleri almaya devam ederken,yandaşları bu ortamda iyice zenginlesebilmenin yolunu arıyor.Pislik meczup zihniyet iflas etmiştir.İnsan hakları,yurttaşlık ve cumhuriyetin bütün değerlerini kirletenlerden ,ülkeyi huzur içinde kardeşlik içinde yönetmenlerinin beklemek artık akıllara ziyan olmuştur.Akp alenen her fırsatta meczuplugu kiskirtmakta,ve toplumu kendi meczup anlayışına boyun egdirmeye çalışmaktadır.Minibuste şort giydiği için tokatlanip,tacize uğrayan kızın saldırganı serbest ,bırakan meczup adalet,gazetecilik görevini yapan 159 gazeteciyi halka haber yapıp; iktidarın foyasini ortaya koyduğu sebebiyle cezaevine atarken,fetoyu bahane Edip,demokrat ve devrimci olan akademisyenleri üniversite perdeli işlerinden atmâkla yetinmedi açlık grevi ile endogal haklarını ariyanlari da terör suçlusu ilan edip cezaevine atarak ,adaleti sarayın tekelinden yürütür oldu.Adalet yürüyüş üne her fırsatta saldıran bop eşbaşkanı in ,adalet siz bakanı bekir ise böyle adalet aranmaz diyerek sarayın isteğine çanak hazırlıyor.Adaleti ortadan kaldıran darbeciler,cumhuriyeti ortadan kaldırmaya hazırlıklarını sürdürmektedir.Her türlü kirlilik bu gün sarayın kirli meczup meclis üyelerince sarayın içinde tasarlanmaktadır.Cumhuriyet ve yurttaşlık bilincinde olan sorgulayan her vatandaş i adalete sahiplenmek,cumhuriyeti sahiplenmek temelinde birleşmeye ve hak aramaya adaletsizliğe karşı olmaya çağırıyorum.SaygilarimlaYasasin tam bağımsız demokratik ve laik Türkiye Cumhuriyeti Kahrolsun sevrci meczuplar in faşist koalisyonu

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.