Köpek dostu sergi 

Köpek dostu sergi 

Dört Ayaklı Belediye: İstanbul’un Sokak Köpekleri” sergisini köpek dostlarıyla gezmek isteyenler, sergiyi 16 Eylül'e kadar ziyaret edebilir.

İstanbul Araştırmaları Enstitüsü, tüm ziyaretçilerini köpekleriyle birlikte sergi gezmeye davet ediyor. “Dört Ayaklı Belediye: İstanbul’un Sokak Köpekleri” sergisini dostlarıyla birlikte gezmek isteyenlere yaz boyunca kapılarını açan enstitü, sosyal ve kültürel alanlarda evcil hayvanlara da yer açmak için bir adım atıyor. Sergi 16 Eylül'e kadar ziyaret edilebilir. 

Küratörlüğünü Ekrem Işın’ın, danışmanlığını Catherine Pinguet’nin üstlendiği Dört Ayaklı Belediye: İstanbul’un Sokak Köpekleri sergisi, sokak köpeklerinin, dini, siyasi ve sosyolojik dönüşümlerle değişen serüvenine ışık tutuyor. İstanbul köpeklerinin en az insanlar kadar şehir hayatının toplumsal serüvenine katıldıklarını ifade eden Ekrem Işın, tarih boyunca şehri ziyaret eden Batılı gözlemcilerin, hayvanları bile toplumsallaştıran bu kültürün inceliklerine merakla yaklaştığını vurguluyor. Dört Ayaklı Belediye: İstanbul’un Sokak Köpekleri sergisi, 19. yüzyıldan 20. yüzyıla uzanan süreci, fotoğraflar, seyahatnameler, kartpostallar, dergiler ve gravürler eşliğinde gözler önüne seriyor. (KÜLTÜR SERVİSİ)
 

www.evrensel.net
ETİKETLER sergiköpek