22 Haziran 2017 11:38

Öz kızına cinsel istismardan 15 yılla yargılanıyor

Konya'da 31 yaşındaki M.A.M., kızı 12 yaşındaki R.M.'ye 'cinsel istismarda' bulunduğu suçlamasıyla 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor.

Paylaş

Konya'da eşinden ayrı çocuklarıyla birlikte yaşayan Ü. M.'nin 12 yaşındaki kızı R.M., babası M.A.M.'nin kendisine cinsel istismarda bulunduğunu söyledi. Kızını yanına alıp savcılığa giden Ü.M., eşi M.A.M., hakkında şikayetçi oldu ve boşanma davası açtı.

15 YILA KADAR HAPİS CEZASIYLA YARGILANIYOR

Şikayet üzerine yakalanan M.A.M. çıkarıldığı nöbetçi mahkemede tutuklandı ve Konya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'Çocuğa nitelikli cinsel istismar' suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Davanın ilk duruşmasında hakim karşısına çıkan M.A.M. suçlamayı reddetti ve kızını suçladı.

M.A.M.'nin ifadesinin ardından kızı R.M.'nin ifadesine geçildi. İfade önce babası  M.A.M., geçici olarak mahkeme salonu dışına çıkarıldı.  

Sosyal hizmet uzman eşliğinde ifade veren R.M., babasının istismarının 3-4 ay boyunca sürdüğünü söyledi.

SOSYAL HİZMET UZMANI: DUYGUSAL VE PSİKOSOSYAL BOZULMALAR VAR

Sosyal hizmet uzmanı da duruşmadaki açıklamasında, "Duruşma öncesinde mağdura duruşma süreci hakkında bilgi verildi. Mağdurun yaşına uygun fiziksel ve zihinsel gelişim özellikleri gösterdiği gözlemlendi. Olaydan kaynaklı duygusal ve psikososyal durumunda bozulmalar meydana geldiği, zaman ve mekan algısının tam olduğu, kendisini ifade edebildiği kanaati oluşmuştur, beyanlarına itibar konusunda takdir mahkemenin" dedi.

Sanık M.A.M.'nın avukatı ise müvekkilinin, bu suçu işlediğine dair kendilerine göre yeterli kanıt olmadığını bu nedenle de tahliyesini istediklerini söyledi.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, iki tarafın da delillerini bildirmeleri için duruşmayı erteledi. (Konya/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

5 Dakikada - Lara Özlen - 22 Haziran 2017 Perşembe

SONRAKİ HABER

Sayik Erol Tangut'a cinsel istismardan 33 yıl 9 ay hapis cezası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...