22 Haziran 2017 09:23

Akdeniz Üniversitesi öğrencileri serbest bırakıldı

Akdeniz Üniversitesi'nin mezuniyet töreninde pankart açtıkları için gözaltına alınan 6 öğrenci serbest bırakıldı.

Paylaş

Akdeniz Üniversitesi'nin mezuniyet töreninde pankart açtıkları için evlerine yapılan baskınla gözaltına alınan 6 öğrenci yurtdışına çıkış yasağı şartıyla serbest bırakıldı.

Antalya Akdeniz Üniversitesi'nin 12 Haziran'da düzenlediği mezuniyet töreninde Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya özgürlük, "A.A'ya göre bile mezunuz", "Silivri ne tarafta mezun olduk da?" yazılı pankartları taşıdıkları için evlerine yapılan baskınla gözaltına alınan 6 öğrenci emniyet işlemleri ardından Adliye'ye sevk edildi. Savcılık ifadeler ardından öğrenciler "örgüt propagandası yapmak" suçlamasıyla adli kontrol şartıyla nöbetçi hakimliğe sevk edildi. Nöbetçi Hakimlik tarafından yurt dışı yasağı konulan 6 öğrenci serbest bırakıldı. 

 

NE OLMUŞTU?

Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinden Rıdvan Seven, Mehmet Alpsoy, Selimcan Alabay, Dilan Esen, Onur Durdağı ve Musa Badur 9 Haziran'da yapılan mezuniyet töreninde “Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya özgürlük” , "A.A'ya göre bile mezunuz", "Silivri ne tarafta mezun olduk da?" yazılı pankartları taşımış ve özellik güvenlik ve çevik kuvvet ekiplerinin serbest müdahalesiyle törenden çıkarılmıştı. 6 öğrenci 12 Haziran'da yapılan ev baskınlarıyla gözaltına alınmıştı. (DİHABER)

ÖNCEKİ HABER

Gazetelerde 'Ne Var Ne Yok?' - 22 Haziran 2017 Perşembe

SONRAKİ HABER

Ceylanpınar'da patlama: 5 kişi yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa