Erdoğan

Erdoğan'a göre TOKİ de KPSS de başarılı!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genişletilmiş il başkanları toplantısında yaptığı konuşmada gündemdeki 3 önemli başlığa değindi. Suriye tarafından düşürülen savaş uçağı, Samsun’da yaşanan sel ve ölümlerden sonra gündeme gelen TOKİ ve kopya iddialarıyla tekrar tartışmaya açılan KPSS ile açıkl

UÇAĞIN NASIL VURULDUĞU ARAŞTIRILIYOR

Başbakan Erdoğan, savaş uçağının uluslararası hava sahasında ve Suriye karasularının 1 mil dışında vurulduğunu söyledi. Uçağa yönelik hiçbir uyarı yapılmadığını belirten Erdoğan, her ülkenin kısa süreli hava sahası ihlali yapabileceğini söyledi. “Hava sahası ihlal edildiğinde hemen vur böyle bir şey yok” diyen Erdoğan, uçağın nasıl vurulduğuyla ilgili olarak da “Füze midir, uçak savar mıdır inceleniyor” demekle yetindi.

ELEŞTİRİYE TAHAMMÜLÜ YOK

Hükümetin dış politikasını eleştirenlere oldukça sert sözlerle yanıt veren Başbakan Erdoğan, “Türkiye içinde kampanya yürütenlere sesleniyorum, uçağımıza tamamen hasmane şekilde saldırı yapılmıştır. Türkiye içinde ibretlik bir kampanya yürütülüyor” ifadelerini kullandı.

CHP’YE ‘BAAS SÖZCÜSÜ’ DEDİ

Türkiye’nin dış politikasını eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yu, “Baas Partisinin Türkiye sözcüsü” olarak niteleyen Başbakan Erdoğan, “Kılıçdaroğlu Esed hakkında konuşuyor, Esed’in konuşmasına gerek kalmıyor. CHP Genel Başkanı milli bir duruş sergilememiştir” dedi.

HABERLERE ‘SENARYO’ DEDİ

Kendilerine karşı bir senaryo uygulandığını iddia eden Başbakan Erdoğan, uçağın düşürülmesiyle ilgili haberler yapan Wall Strett Journal’ı (WSJ) suçladı ve “Hiç kimsenin Türkiye üzerinde senaryolarını uygulamasına izin vermeyiz” dedi.

“Bu gazete bunu her zaman yaptı, yapıyor. Önemli olan Türkiye’den belli kuruluşların, CHP’nin, ABD gazetesinin borazanlığını yapıyor olmalarıdır” diyen Erdoğan, WSJ yerine Genelkurmaya güvenilmesi gerektiğini öne sürdü.

TOKİ’NİN ARKASINDA DURDU

“TOKİ bu ülkenin en başarılı kurumlarından birisidir” sözleriyle TOKİ’ye sahip çıkan Erdoğan, eleştirilere “Size ne oluyor?” diyerek yanıt verdi. Erdoğan, TOKİ’nin hayal edilemeyenleri hayata geçirdiğini savunarak, “TOKİ öyle bu tür salvolarla yıkılacak bir kurum da değil” ifadelerini kullandı.

6 kişinin TOKİ’ye ait konutlarda yaşamını yitirmesine rağmen Samsun’daki felakete ilişkin Erdoğan’ın Türkiye’de bir çarpık kentleşme sorunu olduğunu söylemesi dikkat çekti.

Erdoğan, afetler karşısında can ve mal kaybını sıfıra indirmenin mümkün olmadığını iddia etti. Samsun’da yaşananlarla ilgili eleştirilere açık olduklarını ancak muhalefetin karalama kampanyası yürüttüğünü öne süren Erdoğan, “Samsun’da yaşanan acı hadiseyi siyasi bir ranta dönüştürmeye çalışanlara da fırsat vermeyeceğiz” dedi.

SORUNSUZ BİR SINAV YAPILMIŞ

”KPSS son derece başarılı temiz, sorunsuz şekilde gerçekleştirilmiştir” diyen Erdoğan, konuyla ilgili haber yapan siteleri ve muhalefeti suçladı. “KPSS sınavının hemen ardından terör örgütüne yakınlığı ile bilinen bir sitede sahte bir soru kitapçığı yayınlandı, amaç ne? KPSS gibi son derece hassas bir sınava gölge düşürmek” diyen Erdoğan, insanların en hassas yerden “terör örgütü” tarafından incitilmek istendiğini söyledi. Erdoğan, kopya iddialarının araştırılmasını isteyen CHP’yi de “terör örgütüne” sahip çıkmakla suçladı.

Erdoğan, “Hiç kimsenin endişesi olmasın. Terör örgütünün, onlarla birlikte BDP ve CHP’nin istismar girişimlerine kimse aldanmasın” dedi.

TWİTTER KILIÇDAROĞLU!

KPSS’deki kopya iddialarıyla ilgili açıklamalar yapan Kılıçdaroğlu’yu, “twitter Kılıçdaroğlu” olarak niteledi.

TUTUKLU VEKİLLER

3. Yargı Paketi’nin yasalaşmasının ardından tutuklu vekillerin tahliye edilebileceği ile ilgili haber ve yorumlara değinen Erdoğan, uzlaşmaz tutumunu sürdürdü. “Adam mı bulamadınız vekil yapmak için? Cezaevlerinin içine mi kaldı işiniz?” sözlerini kullanan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “3. Yargı Paketi’nde buna özel düzenleme yapılmadı. Biz tutuklu vekillerle ilgili parlamento çağrısına evet demeyeceğiz. Atılan adımlar tüm tutuklu ve hükümlülere yöneliktir.”
(ANKARA)


ERDOĞAN RUSYA’YA GİDİYOR

Başbakan Tayyip Erdoğan, 18 Temmuzda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmek üzere Rusya’ya bir ziyaret gerçekleştirecek. Ziyaretin gündeminde ise Türkiye’ye ait savaş jetinin düşürülmesi ve Suriye ile yaşanan gerilimin olduğu belirtildi.


CHP’Lİ İNCE: PROMPTER ERDOĞAN KONUŞMUŞ

Başbakan Erdoğan’ın CHP Lideri Kılıçdaroğlu için sarf ettiği “Twitter Kılıçdaroğlu” sözlerine Twitter’dan yanıt geldi.

CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce, Erdoğan’ın sözlerine, “Prompter Erdoğan konuşmuş” sözleriyle yanıt verdi.

www.evrensel.net