22 Haziran 2017 04:31

Ters kelepçeyle arazide dolaştırılan genç, yaralı bulundu

Lice'ye bağlı Türeli köyünde askerler tarafından gözaltına alınan Mesut Yalavuz adlı genç, önceki gün kırsal alanda yaralı halde bulundu.

Paylaş

Diyarbakır’ın Lice ilçesine bağlı Türeli (Beşişte) köyünde Osman Yalavuz’u tarlasında vurarak ağır yaralayan askerlerin, gözaltına aldığı ve sonra kaçtığını iddia ettiği Mesut Yalavuz adlı genç, önceki gün kırsal alanda yaralı halde bulundu.

Ters kelepçelenerek askerlerin arasında kırsala götürüldüğü köylüler tarafından cep telefonu ile görüntülenen Yalavuz’un köylüler tarafından bulunduğu bildirildi.

Yaralı olarak köye getirilen genci alan askerler, önce Lice’ye ardından Diyarbakır’a doğru götürdü.

Yalavuz’un sağlık durumuna ilişkin bilgi edinilemedi.

Askerlerin kaçtığını söylediği Mesut Yalavuz’un ağabeyi Nimet Yalavuz, kardeşinin infaz edilmesinden endişe ettiklerini söylemişti.

Dihaber’e konuşan Yalavuz, “Dün arazide ters kelepçelenerek dolaştırılıyordu. Yanında ağır silahlı onlarca özel tim vardı. Nasıl olur da onların arasından kaçar? Askerler kardeşimi faili meçhul edebilir. Çok endişeliyiz. Gereken resmi kurumlara başvuracağız” demişti.

Aile daha sonra Lice savcılığına giderek suç duyurusunda bulunmuştu. Konuya ilişkin açıklama yapan Diyarbakır Valiliği ise Osman ve Mesut Yalavuz’u kastederek, “Lice ilçesi Türeli köyü Kalkanlı mezrası mülki sınırları içerisinde 2 farklı yerde bir grup terörist ile çıkan çatışmada biri yaralı 2 terörist yakalanmıştır” demişti. (Diyarbakır/DİHABER)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

'Barış yoksa yatırımlar bir işe yaramaz'

SONRAKİ HABER

Siirt'te çatışma: 1 korucu hayatını kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...