22 Haziran 2017 03:14

'Çapa hastanesinin taşınmasını istemiyoruz'

Çapa'da bulunan İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nin çalışanları ve esnaf, bir kez daha 'binanın taşınmasını istemiyoruz' dedi.

Paylaş

Çapa'da bulunan İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi çalışanları, hastanenin karşısındaki kaldırım üzerine kurulan iftar sofrasında bir araya geldi. Hastane çalışanları ve çevredeki esnaf, uzun yıllardır burada bulunan binanın taşınmasını istemediklerini, hastanenin yerinde yapılandırılmasını istedi. 

Çapa İşadamları Derneği'nin hastanenin karşısındaki kaldırımda düzenlediği iftarda bir araya gelen hastane çalışanları, öğrenciler ve esnaf, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin buradan taşınmasını istemedikleri mesajını verdi.

'TAŞ YERİNDE AĞIRDIR'

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yavuz Dizdar, uzun yıllardır hastanede görev yaptığını belirterek, "Biz en az 100 yıldır buradayız. Hastanemizle, esnafımızla, öğrencilerimizle bir bütünüz. Bu bütünlüğümüzü de Ramazan vesilesiyle bir kez daha dile getirmek adına bu sofrayı kurduk. Çapa'nın taşınması söz konusu olmayacaktır. Çapa, Çapa'da Çapa'dır. Taş yerinde ağırdır, hep böyle denilmiştir. Vatandaş Çapa'yı bilir. Buradaki binaları islerlerse yenilesinler, istemezlerse yenilemezler. Biz zaten böyle hizmet vermeye alışmışız. 5 yıldızlı yapsanız bu kaliteyi alamazsınız" dedi.

'YERİNDE YAPILANDIRILSIN'

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahiliye mütehassısı Dr.Kerim Özcan ise, “40 senedir burada(hastanede görevliyim). Hastanenin taşınmasını hiç istemiyorum" diye konuştu.

Öte yandan, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri de hastanenin taşınmasını istemediklerini belirterek, yerinde yapılandırılmasını istedi.

İftar programını düzenleyen Çapa İşadamları Derneği Başkanı Timerkan Altuğ, söz konusu hastanenin 400 yıllık olduğunu ve burada çalışanların, çevredekilerle bütünleştiğini ve hastanenin taşınmasını istemediklerini belirtti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DUYURMUŞTU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz ay katıldığı bir programda yaptığı açıklamada, söz konusu hastanenin 4 yıl içinde Hasdal'daki yeni yerine taşınacağını duyurmuştu. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Bitlis’te feci kaza: 3 ölü, 8 yaralı

SONRAKİ HABER

Hakkari'de eylem ve etkinliklere bir ay yasak getirildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa