21 Haziran 2017 20:57

Antalya'da gözaltına alınan öğrenciler serbest bırakıldı

Antalya'da farklı olaylardan gözaltına alınan üniversite ve lise öğrencileri çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldılar. 

Paylaş

Antalya’da 10 gün içinde iki farklı olaydan gözaltına alınan üniversite ve lise öğrencileri, öğle saatlerinde Antalya adliyesine götürüldüler. Her iki öğrenci gurubu da adli kontrol şartıyla serbest bırakıldılar. 

12 Haziran günü Akdeniz Üniversitesi mezuniyet töreninde “Nuriye Gülmen’e ve Semih Özakça’ya Özgürlük” yazılı pankartı taşıdıkları gerekçesi ile, TEM tarafından evlerine yapılan baskınla gözaltına alınan Gazetecilik öğrencisi Musa Badur, İletişim Fakültesi öğrencileri Rıdvan Seven, Mehmet Alpsoy, Selimcan Alabay, Dilan Esen ve Onur Durdağ, 10 gün gözaltı süresinden sonra bugün mahkemeye çıkartıldılar. Mahkeme, öğrencileri adli kontrol şartı ile serbest bıraktı.

Antalya Metin Çiviciler Anadolu Lisesi çevresinde bulunan duvarlara, ‘’ Elini öğretmenimden çek, Tacizci müdür okulumdan defol ve Lisemizde tacizci müdür istemiyoruz, Dev-Lis ‘’ yazılamaları yapıldığı gerekçesi ile, evlerine yapılan baskınla 4 Dev-Lis üyesi olduğu bildirilen lise öğrencileri gözaltına alınmıştı. Liseli gençler bu gün Adliyede hakim karşısına çıkartıldılar. Barış Bayazan, Çağrı Özsoy, Bahtiyar Çiftçi ve Ferhat Yeşilmen isimli gençler, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldılar. (Antalya/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Sennur Sezer 74'üncü doğum gününde mezarı başında anıldı

SONRAKİ HABER

Irak'ta hükümeti protesto eden halk yolları kapattı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...