21 Haziran 2017 18:41

Erdoğan Almanya'da toplantı için salon arıyor

G20 Zirvesi'ne katılmak için Almanya'ya gidecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın salon aradığı, ancak bugüne kadar bulamadığı ileri sürüldü.

Paylaş

7-8 Temmuz tarihlerinde G20 Zirvesi’ne katılmak için Almanya’nın Hamburg kentine gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 9 Temmuz’da taraftarlarıyla buluşmak için salon aradığı, ancak bugüne kadar bulamadığı ileri sürüldü.

Alman basınında yer alan haberlere göre Erdoğan için salon arayan Avrupa Türk Demokratları Birliği’nin (UEDT) Dortmun’daki Westfalenhalle ve Oberhausen’deki König-Pilsner-Arena’ya başvurduğu ancak her iki salonun da yer vermediği belirtildi. Salon yöneticileri başvurunun yapıldığını, ancak yer verilmediğini doğruladı.

Westfalenhalle o gün başka bir etkinlik, König-Pilsner-Arena ise tadilat nedeniyle kapılarını Erdoğan’a kapattı.

Federal Dışişleri Bakanlığı ise kendilerine resmi olarak Erdoğan’ın Almanya’da kapalı salon toplantısı yapmak istediğine dair bir başvurunun yapılmadığını açıkladı.

Hatırlanacağı gibi, 16 Nisan referandumu öncesinde Almanya AKP’li bakanların Almanya’da kapalı salonlarda toplantı yapmasını yasaklamıştı. Erdoğan bu nedenle Almanya’yı Nazi medotları uygulamakla suçlamıştı.

Erdoğan en son Mayıs 2015’te Karlsruhe de vatandaşlara yönelik bir kapalı salon toplantısı yapmıştı.

Sol Parti Milletvekili Sevim Dağdelen, Federal Hükümet’e çağrıda bulunarak Erdoğan’a toplantı izini verilmemesini istedi. (Köln/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

‘Uğur Kaymaz heykelinin kaldırılması kabul edilemez’

SONRAKİ HABER

İthal edilen binlerce canlı hayvanın veteriner sağlık sertifikaları sahte çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa