'Beşler' anmasında birlikte mücadele vurgusu

Kontrgerilla tarafından 1991 yılında katledilen Vedat Aydın'ın cenazesine katılmak için Adana'dan yola çıkan beş İHD yöneticisi Siverek'te geçirdikleri trafik kazası sonucu yaşamlarını yitirmişlerdi.Kazada yitirilen eski Adana İHD Başkanı Avukat Elif Tuncer ve eski İHD yöneticileri Hasan Üzüm, Yusuf Üzüm, Cela

Kazada yitirilen eski Adana İHD Başkanı Avukat Elif Tuncer ve eski İHD yöneticileri Hasan Üzüm, Yusuf Üzüm, Celal Ölçmez ve İmam Turan'ı Adana halkı, Çukurovalı emekçiler ve devrimciler, binlerin katılımıyla, büyüklüklerine yaraşır bir törenle toprağa vermişlerdi.

Beşler, bu yıl da Adana’da mezarları başında sevenleri, yakınları, mücadele arkadaşları, siyasi parti ve dernek yöneticileri tarafından anıldı.

Dünkü anmada konuşan Adana İHD başkanı Şahin Kılıç, onların mücadelesini devam ettirmenin, bu ülkeye demokrasi ve insan haklarını kazandırmak için mücadele etmekle mümkün olacağının altını çizdi.

Emek Partisi Adana İl Başkanı Avukat Sevil Aracı onların bıraktığı bayrağı yükseltmenin önemine değinirken birlikte mücadelenin örgütlü güç olmanın gerektiğini ifade etti. 

Adana HDK sözcüsü Serpil Arslan da, ‘beşlerin’ dayanışmanın ne kadar önemli olduğunu gösterdiklerini vurguladı. Birleşik mücadelenin büyütmenin önemine değinen Arslan, kontrgerilla cinayetlerine karşı mücadelenin büyütülmesi gerektiğini ifade etti. Anma, şiirler ve sloganlarla son buldu.(Adana/EVRENSEL)

www.evrensel.net