Metrobüs durağında çökme; onlarca yolcu çukura düştü

Metrobüs durağında çökme; onlarca yolcu çukura düştü

Avcılar - Beylikdüzü istikametindeki metrobüs hat çalışmalarının yapıldığı yerde sacla kapatılan boşlukta çökme meydana geldi. Onlarca metrobüs yolcusu, sacın çökmesiyle çukura düştü. Büyük paniğin yaşandığı olayda ölen ya da yaralanan olmadı.Olay, dün akşam saatlerinde yaşandı. Av

Olay, dün akşam saatlerinde yaşandı. Avcılar metrobüs son durağı, hat çalışmaları kapsamında kapatılınca yerine aktarma durağı yapıldı. Aktarma yapılan duraktan D-100 Karayolu’na bir üst geçitle bağlantı kuruldu. Çalışmalar henüz sonuçlanmadan yolcular bu üst geçidi kullanmak zorunda kaldı. Bu arada, üst geçidin hemen yanındaki betonla oluşturulmuş bir çukurun üstü saçla kapatıldı.

Metrobüslerden inen yolcular, söz konusu yeni üst geçitte yoğunlaşınca, üzerindeki ağırlığı kaldıramayan saç çöktü. Onlarca yolcu bir anda 2 metre derinliğindeki çukura düştü. Olay sırasında büyük panik yaşandı. Büyük paniğin yaşandığı olayda ölen ya da yaralananın olmadı. Çukura düşen vatandaşlar, metrobüsten inen yolcuların yardımıyla çıkarıldı. (İSTANBUL)

www.evrensel.net