21 Haziran 2017 15:33

Uşak'ta kedi katliamı: 'Komşum, köpeklerine öldürttü'

25 kedi besleyen Gönül Ersöz, pitbull cinsi köpekleri olan H.S.'nin kendisini tehdit etmesi sonrası 17 kedisinin köpeklerce parçalandığını açıkladı.

Paylaş

Uşak'ta Gönül Ersöz'ün bahçesinde beslediği 25 kediden 17'si pitbull cinsi köpeklerin saldırısında öldü.

Olay, dün Atatürk Mahallesi 4'üncü Akdemir Sokak'ta oturan 46 yaşındaki Gönül Ersöz'e ait evin bahçesinde meydana geldi. Ersöz'ün beslediği kediler, iddiaya göre, H.S.'ye ait pitbull cinsi köpeklerin saldırısına uğradı. 25 kediden büyük olanlar saldırıdan kaçarken, 1 haftalık ve 1.5 aylık arasında değişen 17 yavru ise parçalandı. Sabah uyandığında yavruların öldüğünü gören Ersöz durumu, polise bildirdi. Sevk edilen polisler, inceleme yaptı. Ersöz'ün şikayeti üzerine köpeklerin sahibi H.S. hakkında işlem yapıldı. Emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen H.S., serbest bırakıldı.

Bu yaşına kadar böyle bir vahşet görmediğini söyleyen Gönül Ersöz, şöyle dedi: "Çocukluğumdan bu yana hayvanseverim. Evimin bahçesinde 25 kedim vardı. Komşum H.S.'nin de pitbull cinsi köpekleri var. Köpekler bakımsızlıktan uyuz olmuş ve kene içindelerdi. Ben de 'Bakımları yapılsın' diyerek belediye ekiplerine haber verdim. Amacım köpeklerin sağlıklarına kavuşmasıydı. Belediye ekibi gelince H.S. isimli kişi beni görevlilerin yanında tehdit etti. Sabahına da bu olay oldu. Bahçemde beslediğim 25 kediden 17 yavru kedi, sabah uyandığımda parçalanmış haldeydi. Bahçeyi incelediğimde köpeklerin ayak izleri vardı. Ben de polisi arayarak şikayette bulundum. Olayı yargıya taşıdım. Evim korunaklı olduğu için köpeklerin girebilmesi için birisinin kapıyı açması gerekiyor. Bu kişi de 'Ben yapmadım, köpekler yapmış' diyor. Hiçbir köpek komut verilmedikçe böyle bir vahşeti yapmaz. En doğru kararı yargının vereceğini düşünüyorum. Bu vahşeti yapan kişinin cezalandırılmasını istiyorum." (Uşak/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Godskesen partisinden istifa etti

SONRAKİ HABER

Oyuncu Ahmet Kural trafik kazası yaptı, ehliyetine el konuldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...