Ramazan Bayramında hava sıcaklığı normalin üzerinde olacak

Bayramda hava nasıl olacak? 2017 Ramazan Bayramı için hava durumu tahminini yayınlayan Meteoroloji, sıcak havalar için uyarı yaptı.

21 Haziran 2017 15:24
Paylaş

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 2017 Ramazan Bayramı tatili süresince hava sıcaklıklarının artmaya devam edeceğinin ve yurt genelinde mevsim normallerinin 3 ila 6 derece üzerinde seyredeceğinin tahmin edildiğini açıkladı.

Meteoroloji'den Ramazan Bayramı için yayımlanan hava tahmin raporunda, 24 Haziran Cumartesi ile 27 Haziran Salı günleri arasında yurdun kuzey kesimlerinin yüksek basınç merkezinin, güney kesimlerinin ise Basra Alçak basıncının etkisinde kalacağı tahmin edildiğinden yağış beklenmediği ifade edildi. Bütün bölgelerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji'nin 'bayramda hava durumu nasıl olacak' sorusuna dair tahmininin devamı şöyle:

"Hava sıcaklıklarının bayram tatili süresince artmaya devam edeceği ve ülke genelinde mevsim normallerinin 3 - 6 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Bayram tatili süresince bazı merkezlerimizdeki en yüksek hava sıcaklıklarının Ankara, İstanbul ve Afyonkarahisar’da 30 – 33, İzmir, Aydın, Manisa, Adana ve Antalya’da 35 – 39, Samsun, Trabzon ve Erzurum’da 25 – 28, Diyarbakır ve Şanlıurfa’da 39 – 42 dereceler arasında seyredeceği tahmin ediliyor." ​(HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

AKP Hükümeti hafta sonu tatilini de kaldırıyor

SONRAKİ HABER

İtalya'nın 12 yıl hapis cezası verdiği imam, Norveç'te gözaltına alındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa