20 Haziran 2017 17:49

Antalya'da lise öğrencileri ev baskınıyla gözaltına alındı

Antalya’da dört liseli genç evlerine yapılan operasyonda gözaltına alındılar. Gözaltı gerekçesi ise okul etrafında yazılama yapmak.

Paylaş

Antalya Metin Çiviciler Anadolu Lisesi Müdürü Ramazan Erdoğdu’nun, aynı okulda görev yapan 11 eğitim emekçisi öğretmene sözlü cinsel taciz ve sözlü şiddet uyguladığı haberinin Evrensel gazetesinde çıkması, Antalya’da bir çok kesimin tepkisini çekmeye devam ediyor.

Dün akşam Antalya Metin Çiviciler Anadolu Lisesi çevresinde bulunan duvarlara, ‘’ Elini öğretmenimden çek, Tacizci müdür okulumdan defol ve Lisemizde tacizci müdür istemiyoruz. Dev-Lis ‘’ yazılamaları yapıldığı gerekçesi ile, sabah saatlerinde evlerine yapılan baskınla 4 Dev-Lis üyesi olduğu bildirilen lise öğrencileri gözaltına alındı. Gazetemize bilgi veren Dev-Lis üyesi gençler, gözaltına alınan öğrencilerin isimlerinin Barış Bayazan, Çağrı Özsoy, Bahtiyar Çiftçi ve Ferhat Yeşilmen olduğunu, şu an arkadaşlarının sanayi karakolunda bekletildiğini ve haklarında ne gibi bir işlem yapılacağını henüz bilmediklerini söylediler. Arkadaşlarının gözaltına alındığını, fakat tacizci müdürün dışarıda olduğunu, bunun ise tam bir haksızlık ve adaletsizlik olduğunu belirttiler. (Antalya/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Kartlı ödemelerde büyük artış 

SONRAKİ HABER

PETKİM patronu, sendika temsilcisine soruşturma açtı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa