Suriye'ye geçenlerin sayısı 40 bini buldu

Suriye'ye geçenlerin sayısı 40 bini buldu

Ramazan bayramı için Kilis'in Öncüpınar Sınır Kapısı'ndan Suriye’ye geçenlerin sayısı 40 bini buldu.

Ramazan bayramı için ülkelerine giden Suriyelilerin, Kilis'in Öncüpınar Sınır Kapısı'ndan geçişleri sürüyor. Bir haftadan bu yana bayramı doğdukları topraklarda geçirmek için Öncüpınar Sınır Kapısı'ndan geçiş yapan Suriyeli sayısı 40 bini buldu.

Kilis Valiliği'nin aldığı kararla Ramazan bayramını ülkelerinde geçirmek isteyenler 8 gündür, Öncüpınar Sınır Kapısı’nda işlemlerini yaptırarak Suriye'ye geçiyor. Sınırda sabah saatlerinden itibaren Suriyeliler yoğunluk oluşturdu. Polislerin bariyerler ile önlem alarak olası izdihamı önlemeye çalıştığı sınır hattında bekleyen kalabalıkta bayılanlar oldu. Uzun kuyrukların oluştuğu sınır hattında aşırı yoğunluk nedeniyle Suriyeliler, oluşturulan güvenlik barikatını aşarak trafiğin tıkanmasına neden oldu.

Sınır hattında işlemlerini yaptıran Suriyelilerin koşarak ülkelerine gittiği görülürken, polis ve sağlık ekipleri de bölgede olası durumlara karşı hazır bekletiliyor. Yoğunluğu halen devam ettiği Öncüpınar Sınır Kapısı'nda işlem yaptırarak Suriye'ye geçenlerin sayısının ise 40 bine ulaştığı belirtildi. Bayramı ülkelerinde geçirecek Suriyeliler, 14 Temmuz'a kadar yeniden Türkiye’ye dönecek. (DHA)
 

www.evrensel.net

3 yorum yapılmış

 1. G.k 3 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

  Geri döneceklerdir. malesef türkiye de onlara sağlanan imkanlar kendi vatanlarında görmedikliri yaşam tarzı sunuluyor. Bize verilmeyen maaşlar ve bizden çok sınavsız burs paraları alıorlar.

 2. Hasip döner 3 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 1  /  Beğenmedim 0

  Özledikleri vatan kendi vatanlarıdır
  Vatanlarına sahip çıksınlar
  Yaptıkları hataları ,vatanlarını yeniden
  İnşaa ederek sahip olsunlar
  Suriyenin gerçek dostu suriyelilerdir.
  Ana ocağına karşı vatan evladından
  Başkası sahip çıkamaz.
  Gitmişken başarabilirler

 3. Hanife gül 3 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

  Bence birdaha dönmesinler bizim ulkemizin kalabalıği yetiyor birde onlar bizim ülkemizde bizden rahat yaşıyorlar

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.