Finlandiya’nın başkentinde ‘terör’ alarmı

Finlandiya’nın başkentinde ‘terör’ alarmı

Finlandiya'danın başkenti Helsinki’de Tempel Platsen Kilisesi’ne yönelik “terör saldırısı yapılacağı ihbarı” polisi teyakkuza geçirdi.

Finlandiya’nın başkenti Helsinki’nin Fremre Tölö semtindeki Tempel Platsen Kilisesi’ne yönelik “terör saldırısı yapılacağı ihbarı” polisi teyakkuza geçirdi.

Polis, olası bir saldırıyı engellemek için semtte geniş güvenlik önlemleri aldı ve kilisenin çevresine beton bloklar yerleştirildi. 

Kriminal Başkomiser Tero Haapala, şüpheli bir kişiyi aradıklarını ancak izine rastlayamadıklarını belirterek “Vatandaşların güvenliklerini sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz” dedi. 

Polisin kiliseye yönelik saldırı ihbarını ciddiye alarak gerekli önlemleri aldığını söyleyen Haapala, “Vatandaşlar kendilerini güvende hissedebilir ve günlük yalamlarını sürdürebilirler” şeklinde konuştu. 

1969 yılında kayalıklar üzerine inşa edilen ve Helsinki’nin en popüler turistik merkezlerinden biri olan Tempel Platsen Kilisesi’ni yılda yaklaşık 500 bin kişi ziyaret ediyor. (Stockholm/EVRENSEL)
 

Son Düzenlenme Tarihi: 20 Haziran 2017 12:38
www.evrensel.net