20 Haziran 2017 09:13

Adalet Yürüyüşünün 5’inci gününde Antalya’da yürüyüş yapıldı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından başlatılan Ankara’dan İstanbul’a Adalet yürüyüşüne bir destek de Antalya’dan geldi. 

Paylaş

Mahir DOĞAN
Antalya


CHP Antalya İl Örgütü’nün çağrısı ile Muratpaşa, Konyaaltı ve Döşemealtı İlçe örgütlerinde bir araya gelen kitle örgütleri, KESK ve DİSK’e bağlı sendika başkan ve üyeleri ile CHP’li yurttaşlar ve gençlerden oluşan yaklaşık iki bin civarında kitle, üç koldan ellerinde ‘Adalet’ yazılı dövizlerle saat 18.00’de sloganlarla yürüyüşe geçti. Muratpaşa ilçe örgütü önünden yürüyüşe geçen kitle, geçen hafta Akdeniz Üniversitesi mezuniyet törenlerinde Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın resimlerini taşıdıkları gerekçesiyle gözaltına alınan öğrencilerin resimlerini taşıdılar. 

CHP İl binası önünde bir araya gelen kitle adına CHP İl Başkanı Mustafa Erdem bir basın açıklaması yaptı. Erdem ‘Adalet’ taleplerini ön plana çıkarttığı konuşmasında ‘’ Basın emekçileri için, işçilerimiz, memurlarımız için, onurlu mücadeleleri 100 günü aşan Nuriye ve Semih için, adil yargılanmayı bekleyen her fert için adalet istiyoruz’’ dedi. Erdem açıklamasının devamında Antalya’da yapacakları eylem planını açıkladı. Buna göre açıklanan 16 günlük eylem planında, Antalya’nın tüm ilçelerinde yürüyüşler düzenlenecek. 05.07.2017 tarihinde il binası önünden adliye binasına bir yürüyüş düzenlenerek burada ADALET taleplerini bildiren bir basın açıklaması yapacaklarını bildirdiler. Yürüyüşe Muratpaşa, Döşemealtı ve Konyaaltı Belediye başkanları ile  Milletvekili Niyazi Nefi Kara’da destek verdi.
 

ÖNCEKİ HABER

Ezber bozan keşif: Bin yıllık Viking tuvaleti

SONRAKİ HABER

Motorine 18, benzine 20 kuruş zam geldi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa