20 Haziran 2017 08:42

Beşiktaş Belediye Başkanı, Onur Haftası paylaşımını sildirdi

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, belediye Twitter hesabından yapılan Onur Haftası paylaşımını sildirip, özür açıklaması yaptı!

Paylaş

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, belediye hesabından yapılan Onur Haftası paylaşımını sildirdi üstüne bir de tweet attı: "Bizim saygılı tutumumuz eşcinselliği teşvik etmemize neden olamaz.İnancımız ve toplumsal yaşama bakışımız buna engeldir. Saygılarımla."

Dün Beşiktaş Belediyesi'nin Twitter hesabı, İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası için binaya asılan gökkuşağı bayrağını 'Freddie Mercury'nin askerleriyiz' ifadesiyle paylaşmıştı.

Ancak paylaşım saatler sonra silindi.

HAZİNEDAR: İNANCIMIZ VE TOPLUMSAL YAŞAMA BAKIŞIMIZ BUNA ENGEL

Hazinedar, konu üzerine Twitter hesabından açıklama yaparak "Sosyal medyada çalışan bir arkadaşımızın işgüzarlığı için bizi seven ve takip eden tüm yurttaşlarımdan özür dilerim. Biz sadece Hz.Muhammed Mustafa (Sav) ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün değerlerinin peşinde Devletimizin ve Milletimizin askeri oluruz... İnsanlarımızın değerlerine,kültürlerine,inançlarına ve tercihlerine saygı göstermek Beşiktaşımızın ve Beşiktaş Belediyesi'nin en önemli yaşam ve yönetim düsturudur. Bunu gösterirken özenli olmak, abartmamak topluma doğru anlatmakta hassasiyetlerimizin başında gelir... Bu anlayışa uymayan hiç bir davranış,tutum,lisan,yaklaşım bizde karşılık bulmaz. Bu nedenle Beşiktaş Belediyesini ve (beni)temsil etmeyen tweet Ağrı'da bulunduğum sırada öğrenilmiş derhal müdahale edilerek sildirilmiştir. Bizim saygılı tutumumuz eşcinselliği teşvik etmemize neden olamaz.İnancımız ve toplumsal yaşama bakışımız buna engeldir.Saygılarımla." ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

‘Kitapta bahsedilen solcu milletvekili ben değilim’

SONRAKİ HABER

2019 YKS sonuçları açıklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa