18 Haziran 2017 18:51

Açlık grevinin 102’nci gününde çiçek bırakmaya engelleme

Açlık grevlerinin 102'nci gününde İnsan Hakları Anıtı’na çiçek bırakmak isteyen ihraç edilen emekçileri polis tartaklayarak engelledi

Paylaş

Açlık grevlerinin 102'nci gününde Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya destek olmak isteyen gruba polis ikinci defa müdahalede bulundu. Eylemcilerden Nazife Onay, “Anıtı çiçeksiz bırakmayacağız ve biz bu yoldan dönmeyeceğiz” dedi.

Açlık grevlerinin 102'nci gününü geride bırakan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya destek olmak ve Yüksel Caddesi’nde abluka altında bulunan İnsan Hakları Anıtı’na çiçek bırakmak isteyen ihraç edilen emekçiler Nazife Onay ve Nazan Bozkurt polisin sert müdahalesine maruz kaldı. “Nuriye ve Semih işe geri alınsın” pankartını taşıyan eylemciler, mücadeleyi kazanıncaya kadar eylemlerine devam edeceklerini belirtti. Öğlen saatlerinde polis müdahalesine maruz kalan eylemciler, böylelikle ikinci defa polisin sert müdahalesine maruz kaldı.

Kazanıncaya kadar alana geleceklerini belirten eylemcilerden Nazife Onay, “Anıtı çiçeksiz bırakmayacağız ve biz bu yoldan dönmeyeceğiz” dedi. Eylemciler daha sonra Nuriye Gülmen ile Semih Özakça için Ankara Ahmet Kışlalı Spor Salonu’nda düzenlenen dayanışma etkinliğine katılmak üzere alanda ayrıldı. (DİHABER)
 

ÖNCEKİ HABER

Kayyımın engellediği Kürtçe eğitim artık her yerde

SONRAKİ HABER

Çanakkale'de ağaç katliamına ve siyanürle maden aramaya tepki büyüyor!

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa