18 Haziran 2017 18:38

‘Önemli olan işçilerin sokaktaki mücadelesi’

Küçükçekmece’de işçi ve emekçiler, başta kıdem tazminatının gasbına karşı işçilere yönelik saldırıları konuşmak için bir araya geldi.

Paylaş

15-16 Haziran’ın yıl dönümünde düzenlenen toplantıda konuşan DİSK/Gıda-İş İstanbul Bölge Temsilcisi İbrahim Kızılyer, “15-16 Haziran’ın gösterdiği en önemli şey yöneticiler ne yapmak isterse istesin, yasa ne olursa olsun önemli olan işçilerin sokaktaki mücadelesidir” dedi.

Küçükçekmece’de işçi ve emekçiler, İnönü Mahallesi’nde bulunan Ardahan Sazlıçayır Derneğinde başta kıdem tazminatının gasbına karşı işçilere yönelik saldırıları konuşmak için bir araya geldi. Toplantıya DİSK/Gıda-İş İstanbul Bölge Temsilcisi İbrahim Kızılyer de katıldı. İşçi emekçilerin çalışma koşullarının ve işyerlerindeki mücadelelerinin konuşulduğu toplantıda konuşan İbrahim Kızılyer, son dönemde işçi ve emekçilerin bütün kazanımlarına dönük saldırıların arttığını ifade etti. Kızılyer, “Çıkartılmak istenen yasanın ne olduğu belli değil, bakanın açıklamaları da tutarsız, belki de erteleyecekler ama er ya da geç bu yasayı geçirmek istiyorlar. Bizim işçileri kıdem hakkı için birleştirme görevimiz var. 15-16 Haziran’ın gösterdiği en önemli şey yöneticiler ne yapmak isterse istesin, yasa ne olursa olsun önemli olan işçilerin sokaktaki mücadelesidir” diye konuştu. (İstanbul/EVRENSEL)
 

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Katar: Ne suçlama ne talep listesi iletildi

SONRAKİ HABER

Kayyımın engellediği Kürtçe eğitim artık her yerde

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...