18 Haziran 2017 17:53

Sokak Akademisi'nde son ders: Yeni bir hakikat inşa edeceğiz

Sokak Akademisi’nin dönemin son dersi Ankara Portakal Çiçeği Parkı’nda görüldü.

Paylaş

Sokak Akademisi'nde dönemin son dersi “Post–Hakikat” konusunu anlatan ihraç edilen akademisyen Can Irmak Özinanır, “Ayaklar baş olduğunda kıyametin kopmayacağını anlatan bir hakikati inşa edeceğiz” dedi. 

OHAL kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile ihraç edilen akademisyenlerin okulun dört duvar ile sınırlı olmadığına dikkat çekmek için her hafta farklı bir mekanda ders veren Sokak Akademisi, bu hafta dönemin son dersi Ankara Portakal Çiçeği Parkı’nda görüldü.

Bu hafta “Post-Hakikat” konulu dersi Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi’nden (DTCF) ihraç edilen akademisyen Süreyya Karacabey ve Can Irmak Özinanır anlattı. 

KHK ile ihraç edilen akademisyenlerin "terörist" olarak gösterildiğine dikkat çeken Özinanır, “OHAL’in demokrasi getireceği, 657’nin emekçilere güvence getirdiği bir hakikat algısı oluşturuldu” dedi. Yeni bir hakikatin sıradan insanların mücadelesinden ortaya çıkması gerektiğini ifade eden Özinanır, “Ayaklar baş olduğunda kıyametin olmadığını anlatan bir hakikati inşa edeceğiz” şeklinde konuştu. 

Kısa bir müzik dinletisiyle ara verilen ders forumla son buldu. (DİHABER)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Cezaevindeki gazeteci Sayılgan avukatı ile görüştürülmedi

SONRAKİ HABER

Akdeniz'de 3.6 şiddetinde deprem

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...