Mısır Meclisi 5 dakika toplandı

Mısır Meclisi 5 dakika toplandı

MISIR parlamentosu, Anayasa Mahkemesinin feshetme kararına rağmen bugün kısa bir toplantı yaptı. Parlamento, Anayasa Mahkemesinin kararı üzerine, cumhurbaşkanlığı seçiminden hemen önce feshedilmişti. Mısır’ın yeni Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ise parlamentonun yeniden toplanmasını talep etmişti. Mursi’nin talebini Anayasa Mahkemesi reddetmiş

MISIR parlamentosu, Anayasa Mahkemesinin feshetme kararına rağmen bugün kısa bir toplantı yaptı. Parlamento, Anayasa Mahkemesinin kararı üzerine, cumhurbaşkanlığı seçiminden hemen önce feshedilmişti. Mısır’ın yeni Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ise parlamentonun yeniden toplanmasını talep etmişti. Mursi’nin talebini Anayasa Mahkemesi reddetmişti.

Feshetme kararına rağmen Mısır parlamentosu bugün kısa bir toplantı yaptı. Mısır Parlamentosu Başkanı Saad El Katatni, parlamentonun toplantısında milletvekillerine bir konuşma yaptı. El Katatni, toplantıyı feshetme kararına karşı çıkmak için değil, uygulama yollarını aramak için yaptıklarını ifade etti.
Mısırlı milletvekilleri toplantıda El Katatni’nin Anayasa Mahkemesinin kararının uygulanmasına yasal yollar aramak için yüksek mahkemeye danışma önerisini onayladı. Mısır parlamentosunun toplantısı 5 dakikalık oturum ile sona erdi.

Bu arada ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ile ülkedeki askeri yetkilileri, aralarındaki görüş ayrılıklarını Mısır halkının iyiliği için gidermeye çağırdı. (DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net