10 Temmuz 2012 08:52

Van laf değil adım bekliyor

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan’ın 13 Temmuzda AKP il kongresine katılmak üzere gideceği Van’daki insan hakları örgütleri, sendika ve meslek odaları, Van halkının hem kentte, hem ülke siyasetindeki gelişmeler nedeniyle başbakandan beklentisi kalmadığını belirttiler.İHD Van Şube Başkanı Ömer Işık, Van halkının gelişmeleri gördüğ&

Van  laf değil adım bekliyor

Paylaş

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan’ın 13 Temmuzda AKP il kongresine katılmak üzere gideceği Van’daki insan hakları örgütleri, sendika ve meslek odaları, Van halkının hem kentte, hem ülke siyasetindeki gelişmeler nedeniyle başbakandan beklentisi kalmadığını belirttiler.
İHD Van Şube Başkanı Ömer Işık, Van halkının gelişmeleri gördüğünü ve başbakandan beklentisinin kalmadığını dile getirdi. Işık, “AKP döneminde yasaklamalar arttı. Bölge halkı çok sıkıntılar yaşadı. Umarım bu 14 Temmuz mitingi öyle bir duruma düşmez” dedi.
KESK Van Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Selami Özyaşar da Türkiye’de dünyanın hiçbir demokratik ülkesinde görülmeyecek kısıtlamalar uygulandığını belirterek, “Biz Başbakandan Oslo sürecini takip etmesini ve barış yollarını açmasını bekliyoruz. Başbakan Van’a gelecekse öncelikle bu yönde çabalarını görmek istiyoruz. Artık konuşmak değil kalıcı adım bekliyoruz” diye konuştu.  AKP’nin iktidar olduğu günden bu yana hep kendisi için demokrasi istediğini ve başka kesimlere, başka inançlara, düşüncelere demokrasiyi çok gördüğünü söyleyen TMOBB Van İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Şemsettin Bakır ise, “AKP’nin demokrasi anlayışı büyük bir aldatmacadır. Cemaatlerle ve kendi kurumlarına sonuna kadar demokrasi var” dedi. (Van/DİHA)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Besteci Sabahattin Kalender vefat etti

SONRAKİ HABER

Orman işçisi, kesilen ağacın altında kaldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa