Suudi Arabistan, Türkiye’nin üs teklifini reddetti

Suudi Arabistan, Türkiye’nin üs teklifini reddetti

Suudi Arabistan basınının askeri kaynaklara dayandırdığı haberlere göre, Kral Selman, Türkiye'nin askeri üs kurmasına izin vermedi.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı WAS’ın hükümet yetkililerine dayandırdığı haberde Riyad yönetiminin ülkesinde askeri üs kurulmasına izin vermeyeceği açıklandı.

Sputnik’in aktardığı haberde, Riyad’ın askeri gücünün ‘en üst seviyede olduğu’ ve dışarıdan ülkesine askeri güç sokmayı düşünmediği belirtildi. AFP’nin haberine göre; Suudi bir yetkili, ülkelerinde Türkiye’ye ait bir askeri üsse ihtiyaç olmadığını ve bu sebeple bunun hoş karşılanmayacağını açıkladı.

Cuma günü Körfez ülkeleriyle ile Katar arasındaki kriz hakkında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar’da faaliyete geçen benzer bir askeri üssün Suudi Arabistan’da da kurulmasını teklif etmişti. (DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net
ETİKETLER Suudi Arabistan

2 yorum yapılmış

  1. Fatih çuvalci 4 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Hiç kimsenin bu ülkeyi geçmişte olduğu gibi karıştırmaya gücü yetmeyecek herkesi sağ duyulu olmaya çağırıyorum

  2. Devran polat 4 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Tabi önce katara Asker gönderecegim deyip adamlarla arayı açtı.Aslında Türkiye istese iyi bir ara bulucu olabiilir.Abdnin oyununu boza bilirdi.Ama yönetim bunu istemiyor.Siyonizme surekli top taşıyor.yazık kandırılan türk halkına

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.