18 Haziran 2017 10:15

İlk Alman heyeti Ürdün'e gitti

Almanya, İncirlik'ten çekilmenin eylül sonunda tamamlanacağını açıkladı. İlk Alman heyeti ise Ürdün'e gitti.

Paylaş

Almanya’nın İncirlik üssünde bulunan askerlerini Ürdün’e taşıması yaklaşık üç ay sürecek. Federal Savunma Bakanı Ursula von der Leyen’in verdiği bilgilere göre Alman askerlerinin İncirlik’ten tamamen çekilmesi eylül sonunu bulacak.

Bild am Sonntag gazetesine konuşan Alman Savunma Bakanı, Tornadoların IŞİD’e karşı mücadelede haziran sonuna kadar uçuşlarının planlı olduğunu söyledi. Planlı uçuşların tamamlanmasının ardından ilk tanker uçaklarının Ürdün’e kaydırılacağını belirten von der Leyen, bunların bir iki günlük aranın ardından temmuz ayının ortalarından itibaren yeniden hizmet vermeye devam edeceğini açıkladı.

Tornadolar ve elde edilen yüksek çözünürlüklü fotoğrafların değerlendirildiği teknik ekipmanın kaydırılmasının karmaşık bir prosedür olduğuna ve iki aylık bir süreyi bulacağına dikkat çeken Von der Leyen, bu sürecin ağustos ve eylül aylarını kapsayacağını söyledi.

Alman Savunma Bakanı, Tornadoların ekim ayından itibaren keşif uçuşlarını yeniden yapmaya başlayacağını belirtti.

İNCİRLİK’TEN İLK ALMAN HEYETİ ÜRDÜN’E GİTTİ

İncirlik’te konuşlu bir grup Alman askerinin de Ürdün’deki üste incelemeler yapmak üzere geçen hafta bu ülkeye gittiği belirtildi. Alman heyetinin İncirlik’ten ayrılacak 280 kadar Alman askerinin kalacağı yer, keşif uçağı Tornado ile tanker uçaklarının konuşlanacağı alanlar için nelere ihtiyaç duyulduğuna dair Ürdün’deki üste teknik çalışmalar yaptığı belirtildi.

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Portekiz’de orman yangını: En az 64 ölü 

SONRAKİ HABER

LYS-3'te 9:45 maratonu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...