18 Haziran 2017 10:00

TBMM Başkanı: İmam hatipler olmasa 'FETÖ' başarılı olurdu

Laiklik düşmanı TBMM Başkanı İsmail Kahraman, imam hatipler olmasa 'FETÖ'nün başarıya ulaşacağını iddia etti.

Paylaş

"Yeni Anayasada laiklik olmamalı" sözleriyle tanınan TBMM Başkanı İsmail Kahraman, "İmam hatipler olmasaydı FETÖ neticeye ulaşırdı" iddiasında bulundu.

Gençlik Kuruluşları Birliği tarafından Taksim Meydanı'ndaki bir otelde düzenlenen sahur yemeğine Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman, AKP Sözcüsü Mahir Ünal, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbak Demircan ve çok sayıda davetli katıldı.

DHA'nın haberine göre Kahraman, gençliğin önemine dikkat çektiği konuşmasında "İftihar ettiğim bir durum var. Muhteşem bir gençliğimiz var. Allah'a şükür. Çok olabiliriz, sayı çok olabilir ama bu bir mana ifade etmez. Ruh lazım. Belediye başkanımız da ruhtan bahsetti. O ruhu yakalamak için bize bir görev düşüyor. Bize bir yük düşüyor. Birinci meselemiz gençliktir. Her ülkenin birinci meselesi maariftir, eğitimdir, gençliktir" dedi.

Türkiye'de imam hatip okullarının tarihçesine değinen Kahraman, "İmam hatipler çoğaldı, çoğaldı ve Türkiye'yi büyük bir badireden kurtardı. İmam Hatipler olmasaydı, bu FETÖ denilen hain neticeye giderdi. O yüzden karşıydı İmam Hatiplere" ifadesini kullandı. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Suriye ordusu, Rakka'nın güneybatısında hızla ilerliyor

SONRAKİ HABER

Dinar'da köylüler kum ocağına tepki gösterdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa