10 Temmuz 2012 08:51

‘Tepenin Ardı’ özel ödül aldı

62. Berlin Film Festivali’nde dünya galasını yapıp 2 ödülle dönen, Emin Alper’in ilk uzun metrajlı filmi Tepenin Ardı Taypey Film Festivali’nin Uluslararası Yeni Yetenek Yarışmasında Jüri Özel Ödülü’nü kazandı.Film, festival yolculuğuna Uzak Doğu’dan sonra Paris Film Festivali, Saraybosna Film Festiva

‘Tepenin Ardı’ özel ödül aldı
Paylaş

62. Berlin Film Festivali’nde dünya galasını yapıp 2 ödülle dönen, Emin Alper’in ilk uzun metrajlı filmi Tepenin Ardı Taypey Film Festivali’nin Uluslararası Yeni Yetenek Yarışmasında Jüri Özel Ödülü’nü kazandı.
Film, festival yolculuğuna Uzak Doğu’dan sonra Paris Film Festivali, Saraybosna Film Festivali, Palic Film Festivali, Erivan Film Festivali ve Yeni Delhi’de düzenlenen Osian Cinefan Film Festivali ile devam edecek.
Jüri Tepenin Ardı’na verdiği ödülün gerekçesini şöyle ifade etti: “Film doğa içindeki hayatın inandırıcı bir tasvirini sunarken, bir yandan incelikli ve iyi geliştirilmiş karakterleri resmedip, bir yandan da absürt bir dünyada hayali düşmanlarla savaşmanın yarattığı korkuları kusursuz bir şekilde yansıtıyor.” Türkiye galasını 31. İstanbul Film Festivali’nde ulusal yarışma bölümünde yapan Tepenin Ardı En İyi Filme verilen Altın Lale, En İyi Senaryo ve Fipresci ödüllerini kazanmıştı. İlk olarak geçtiğimiz şubat ayında 62. Berlin Film Festivali’nde dünya galasını gerçekleştiren film hem eleştirmenlerin, hem de seyircinin büyük beğenisini kazanmış ve festivalden Caligari Ödülü ve En İyi İlk Film Mansiyon ödülleriyle dönmüştü. Tepenin Ardı, western filmlerini andıran mekan kullanımı ve atmosferiyle, gerilim tonu yüksek bir aile dramını anlatıyor. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

RedHack sansür bahanesi mi?

SONRAKİ HABER

Besteci Sabahattin Kalender vefat etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...