17 Haziran 2017 16:17

El Cezire’ye Twitter’dan da ambargo

El Cezire Arapça’nın Twitter hesabı askıya alındı. El Cezire, 'hesabı geri almak için gerekli çalışmaları yürütüyoruz' açıklaması yaptı.

Paylaş

Körfez ülkeleriyle Katar arasındaki gerilimin ana unsurlarından biri olan el Cezire kanalına Twitter’dan da ‘ambargo’ geldi. El Cezire Arapça’nın Twitter hesabı askıya alındı.

El Cezire, ‘son dakika’ haberleri için kullandığı diğer hesabından, “@ajarabic hesabı, örgütlü bir kampanyadan kaynaklı görünen bir durum nedeniyle askıya alındı ve şu an hesabı geri almak için gerekli çalışmaları yürütüyoruz” açıklaması yaptı.

Suudi Arabistan’ın başını çektiği bir dizi ülke, ‘terörü desteklediği’ gerekçesiyle Katar’la diplomatik ve ekonomik ilişkileri kesmişti. Muhabirleri aracılığıyla başka ülkelerin içişlerine karışmakla suçlanan Katar devleti destekli el Cezire kanalının uydu yayını da kesilmişti. El Cezire, 8 Haziran’da siber saldırıya maruz kaldığını duyurmuştu. Twitter, kullanıcı hesaplarını, kendi kurallarının ihlal edilmesi gerekçesiyle askıya alabiliyor. (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Esenyurt'ta emekçiler 15-16 Haziran Büyük Direnişi'ni andı

SONRAKİ HABER

Trump, Cumhuriyetçi senatörlerle "Türkiye'ye yaptırım"ı görüştü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa