17 Haziran 2017 01:16

Adana’da halk adalet için yürüdü

Adana’da CHP’nin çağrısı ile Enis Berberoğlu’ya verilen 25 yıl hapsi protesto etmek ve adalet talep etmek için yürüyüş düzenlendi.

Paylaş

Adana’da CHP Adana İl Örgütü’nün çağrısı ile Enis Berberoğlu’ya verilen 25 yıl hapsi protesto etmek ve adalet talep etmek için yürüyüş düzenlendi. Emek Partisi, Halkevleri, ÖDP, Devrimci Parti, Devrimci hareket üyelerinin de içinde bulunduğu kitle Uğur Mumcu Meydanı’nda toplanıp Atatürk Parkı’na yürüdü. Parkta yapılan basın açıklamasını okuyan CHP İl Başkanı Ayhan Barut, tutuklamanın gözdağı ve dikta rejiminin yaşama geçtiğinin kanıtı olduğunu belirterek adalet için mücadele etmeye devam edeceklerini dile getirdi. 

‘ÇOCUKLARIMIZ, YARINLARIMIZ İÇİN BARIŞ İÇİNDE YAŞAMAK İÇİN ADALET İSTİYORUZ’

Hepimiz Ergenekon, Balyoz kumpaslarının nasıl başladığını, bu davalarla Türk ordusunun ne hale düşürüldüğünü ve bu davaların savcılığına kimlerin soyunduğunu, onurlu, vatansever masum insanlara nasıl zulmedildiğini, atılan iftiraları onuruna yediremeyip canına kıyan masum insanları çok iyi hatırlıyoruz. 15 Temmuz darbesini gerçekleştirenlerin eski suç ortaklarıyla aynı akıbeti paylaşmamak, kendi sorumluluklarını unutturmak, adalet önünde hesap vermemek için kendi çarpık anlayışlarının ürünü olan adaletsiz bir sistemi hayata geçirmeye çalıştığını ifade ede Barut, “Biz çocuklarımız için, geleceğimiz için, Cumhuriyetimiz için, mutlu, huzurlu ve barış içinde yaşamak için, yarınlarımıza onurlu bir gelecek bırakmak için adaleti arıyor, adalet istiyoruz” dedi. 

NURİYE GÜLMEN VE SEMİH ÖZAKÇA UNUTULMADI

Nuriye Gülmen ile Semih Özakça’nın, işlerine geri dönmek için başlattıkları açlık grevinde kritik eşik olan 100 günü aştığını hatırlatan Barut, hiçbir şeyin insan canından önemli olmadığını belirterek kamu çalışanına yönelik adaletle bağdaşmayan, uygulamaların son bulması ve adaletin bir an önce sağlanmasını istedi. (Adana/EVRENSEL)
 
 

ÖNCEKİ HABER

‘Orada Bir Yerde’ çıktı

SONRAKİ HABER

MMO Kocaeli Şubesi kahvaltıda buluştu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa