Mahkemeden Demirtaş ısrarı: Börü dosyasıyla birleştirilsin

Mahkemeden Demirtaş ısrarı: Börü dosyasıyla birleştirilsin

Demirtaş’ın yargılandığı davaya bakan mahkemenin Demirtaş’ın dosyasının Yasin Börü davası ile birleştirilmesi için ikinci kez başvurduğu ortaya çıktı.

Demirtaş’ın tutuklu yargılandığı davaya bakan Ankara 19’uncu Ağır Ceza Mahkemesi, 6-8 Ekim Kobenê eylemleri sırasında yaşamını yitiren Yasin Börü ve 3 HÜDA-PAR’lının davası ile birleştirilmesi amacıyla ikinci kez Ankara 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ne talepte bulunduğu ortaya çıktı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın tutuklu yargılandığı davaya bakan Ankara 19’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nin dosyayı 6-8 Ekim Kobenê eylemleri sırasında yaşamını yitiren Yasin Börü ve 3 Hür Dava Partilinin davası ile birleştirilmesi amacıyla Ankara 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ne talepte bulunduğu ortaya çıktı. Ankara 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nin talebi bir defa reddetmesi üzerine, Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından ikinci kez talepte bulundu. 

Mahkeme gerekçesinde ise, Demirtaş’ın Yasin Börü ve 3 Hür Dava Partilinin öldürülmesi olayı ile bağlantılı olduğunu ileri sürüyor. (DİHABER)
 

www.evrensel.net