TÖB-DER yöneticilerinden Mehmet Ali Keskin toprağa verildi

TÖB-DER yöneticilerinden Mehmet Ali Keskin toprağa verildi

TÖB-DER kurucularından Emek Partisi üyesi, emekli eğitimci Mehmet Ali Keskin toprağa verildi.

Çorum Sungurlu TÖB-DER’in kurucusu ve yöneticilerinden Emek Partisi üyesi, emekli eğitimci Mehmet Ali Keskin toprağa verildi.

76 yaşında yaşamını yitiren Keskin’in Bornova Atatürk Mahallesi Cemevinde düzenlenen cenaze töreninde konuşan, Emek Partisi İl Başkanı Cabbar Demirci, Keskin'in yaşamının son günlerine kadar demokrasi mücadelesinin içinde yer aldığını dile getirdi.

Mehmet Ali Keskin’in 12 Eylül’deki baskılar karşısında da boyun eğmediğini ifade ederek, “Mehmet Ali yoldaş ölünceye kadar demokrasi ve özgürlükler mücadelesinde olmuştur. Hayatını buna adamıştır. Örnek bir yoldaşımızdı. Onun anısını ve mücadelesini yaşatacağız” dedi. 

Emek Partisi üyesi Sevgi Ersan da 12 yaşında tanıdığı Mehmet Ali Keskin’den, kendisinin ve onunla tanışan herkesin çok şey öğrendiğini dile getirerek, “Annesi Satı Ana, tıpkı Gorki’nin ‘Ana’sı gibiydi, hepimizde emeği vardı” dedi.

“Yaşasın devrim ve sosyalizm” sloganlarının ardından tören sonlanırken Keskin’in cenazesi Yeni Bornova Mezarlığı’nda toprağa verildi. (İzmir/EVRENSEL)

Son Düzenlenme Tarihi: 16 Haziran 2017 14:53
www.evrensel.net

1 yorum yapılmış

  1. Timur YATARKALKMAZ 5 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Daha dün akşam, onu andık, hayatım üzerinde ne derece önemli bir etkisinin olduğunu anlattım arkadaşlarıma. Benim en değerli öğretmenim. İlk örnek insanım. Işıklar içinde uyusun. Onu çok özleyeceğim.

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.