16 Haziran 2017 10:56

Meralara dair madde paketten çıkarıldı

Üretim Reform Paketi’nde zeytinliklerden sonra mera alanlarının da sanayi ve imara açılmasını öngören maddeden geri adım atıldı. 

Paylaş

Mecliste görüşmeleri devam eden Üretim Reform Paketi’nden zeytinlikleri sanayi ve maden işletmelerine açan maddenin çıkarılması ardından meralara ilişkin maddelerinde çıkarılması konusunda karara varıldı. 

AKP, CHP ve HDP’nin mera kanununa yeni bir bent ekleyen düzenlemenin tasarıdan çıkartılmasına yönelik ayrı ayrı verdikleri önerge oylamada kabul edildi. Kabul edilen önerge ile birlikte mera alanlarının sanayi ve imara açılmasının önüne geçilmiş oldu. 

Kabul edilen önergeyle, “Endüstri, teknoloji geliştirme ve organize sanayi bölgeleri, serbest bölgeler ile yerleşim alanları içinde bulunan sanayi siteleri ve bu bölgelerin genişleme alanlarının yerleşim yeri dışına çıkarılması için ihtiyaç duyulan yeni yerlerin tahsisinin; ilgili müdürlüğün talebi, mera komisyonu ve defterdarlığın uygun görüşü üzerine valilikçe değiştirilebileceğine” ilişkin hüküm tasarından çıkarıldı. (HABER MERKEZİ) 

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Türkiye, Rusya’ya üzüm ve çilek sevkiyatına başladı

SONRAKİ HABER

6 asker 'FETÖ'den gözaltına alındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...